Gamedile.pl

#
Opis gry
Sesame Street: Once Upon a Monster to bazująca na serialu animowanym w Polsce znanym jako „Ulica Sezamkowa” gra zręcznościowa, tak właściwie będąca zestawem mini-gier. Powstała w studiu Double Fine, którego główną postacią jest doświadczony Tim Schafer. Wykorzystuje sensor ruchu Kinect i wymaga go do swojego poprawnego działania.

Prototyp gry został przygotowany przez zespół prowadzony przez Nathana Martza i był wizją mężczyzny ze śpiewającymi i tańczącymi potworami z „Ulicy Sezamkowej”. Gdy tylko zapowiedziano wspomniany kontroler ruchu, autorzy zadecydowali, że prototyp ten idealnie sprawdzi się w postaci finalnej gry dedykowanej właśnie jemu.

Fabuła gryOpowiedziana w grze historia przedstawia nam losy Elmo, który odnajduje w bibliotece tajemniczą książkę. Razem z Ciasteczkowym Potworem odkrywa, że jest to magiczna księga, która jest w stanie przenieść zarówno jego, jak i jego przyjaciela do innego wymiaru przepełnionego potworami. Obaj bohaterowie na miejscu poznają potwora Marco - jest on smutny. Jako że akurat są jego urodziny, bohaterowie postanawiają w jakiś sposób go rozweselić.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze przeprowadza nas przez sześć rozdziałów naszpikowanych minigrami, z których każda jest bardzo krótka i starcza na kilka-kilkanaście minut. Zabawa jest tutaj bardzo niezobowiązująca i opiera się na czystej przyjemności - nie ma tutaj punktacji, ani też jakiejkolwiek rywalizacji. Naszym celem jest jedynie rozweselenie potwora, czy to poprzez taniec i skakanie, czy też za pomocą innych akcji.

Bawić się możemy nie tylko w pojedynkę, ale też w towarzystwie znajomego, przy tej samej konsoli.

Warstwa technicznaSesame Street: Once Upon a Monster zostało stworzone przede wszystkim z myślą o najmłodszych odbiorcach. Ma to swoje odbicie w oprawie audiowizualnej, która jest bardzo przyjazna. Obfituje w kolory i w dużym stopniu przypomina serial animowany. Postaci mówią własnymi głosami, a zabawie przygrywa wesoła oprawa muzyczna.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 sierpnia 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Sesame Street: Once Upon a Monster

  • Platformy: 360
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy: Cenega
  • Wsparcie dla: Kinect

Wydania gry

już wydane
# 11 października 2011 360
# 21 października 2011 360

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
360