Gamedile.pl

#

Shift 2: Unleashed

PC360PS3iOS
Znana także jako Need for Speed: Shift 2.
Opis gry
Gra wyścigowa należąca do popularnej serii Need For Speed od Electronic Arts, zarazem długa odsłona spin-offu Shift. Przygotowało ją studio Slightly Mad, z którego stajni wyszła również pierwsza część. Shift 2: Unleashed pojawiło się na rynku w 2011 roku na PC, konsolach Playstation 3 oraz Xbox 360, jak również na urządzeniach mobilnych opartych na systemie iOS. Ostatnie wydanie zostało jednak wycofane ze sklepu App Store w 2014.

KarieraW tym trybie prowadzeni jesteśmy przez amerykańskiego czempiona Formula D Vaughna „JR” Gittina. Pod jego okiem uczymy się driftowania, dostajemy do FIA GT3, a następnie walczymy o dostanie się do FIA GT1 Championship. Pomagają nam w tym kolejni eksperci, w tym Darren McNamara, Chris Rado czy Mad Mike Whiddett.

Mechanika rozgrywkiTwórcy i tym razem postanowili skupić się na maksymalnie realistycznych doznaniach związanych z zawodem kierowcy. Z tego powodu najwięcej do zaprezentowania ma tryb jazdy widziany z kokpitu - to własnie w nim nasze pole widzenia zostało zawieszone niczym na faktycznej głowie prowadzącego pojazd. Dzięki temu każde uderzenie, wybór, ostre wejście w zakręt, ma dla nas podwójne znaczenie. Studio Slightly Mad zaangażowało w prace nad grą grono ekspertów, które miało zadbać o oddanie wszelkich niuansów prowadzenia pojazdu.

Shift 2: Unleashed nie jest jednak typowym symulatorem, choć wiele jego elementów znalazło się w grze. Połączono je jednak ze zręcznościowym modelem, by przyciągnąć przed ekrany również mniej doświadczonych użytkowników. Do naszej dyspozycji oddano tym razem 145 aut prosto od 37 producentów, a także 36 odmiennych tras.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-12 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Shift 2: Unleashed

Wydania gry

już wydane
# 29 marca 2011 PC360PS3
# 01 kwietnia 2011 PC360PS3
# 04 sierpnia 2011 iOS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3
iOS