Skate 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Skate 2

360PS3
Opis gry
Skate 2 to druga odsłona cieszącej się dużą popularnością serii gier sportowych, będących zręcznościowymi symulatorami jazdy na deskorolce. Podobnie, jak jego pierwowzór, tytuł ten powstał w studiu EA Black Box wyłącznie z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Fabuła gryWydarzenia zaprezentowane w grze mają miejsce pięć lat po tych zaprezentowanych w pierwszej części cyklu. W tym czasie przebywaliśmy w więzieniu za próbę przejechania zapory wodnej w San Vanelona na deskorolce. Po opuszczeniu więzienia zauważamy, że miasto uległo ogromnym zmianom - katastrofa naturalna pogrążyła je w ruinie, a z okazji do przejęcia nad nim kontroli skorzystała korporacja Mongo Corp. Postanowiła odbudować miasto, nazywając je New „San Vanelona”.

Nowe miejsce okazało się jednak nie być rajem dla skaterów, którzy wyraźnie stali się obiektem nienawiści ze strony zarządzających miastem. W związku z tym na barierkach zostały zamontowane specjalne kapturki, a w wielu miejscach poczynione zmiany mające utrudnić jazdę na desce. W tak trudnych warunkach będziemy się musieli odnaleźć, wcielając się w postać skatera.

Mechanika rozgrywkiSkate 2 nadal jest symulatorem jazdy na deskorolce stawiającym na zręcznościową rozgrywkę. Przemierzamy w nim kolejne obszary ogromnego miasta, realizując rzucane przed nami wyzwania, ucząc się coraz to nowszych trików i ewolucji. Tych jest tutaj dwa razy więcej, niż w pierwowzorze.

Całość oferuje całe mnóstwo nowości - jedną z największych jest możliwość zeskoczenia z deski. Daje to znacznie większą kontrolę nad postacią, zwiększa swobodę poruszania się po mieście, a przede wszystkim pozwala się dostać w nowe miejsca. Przebudowie uległ również kreator własnego skatera, który teraz jest znacznie bogatszy.

W Skate 2 duży nacisk położony został na obrażenia ciała - autorzy zaprojektowali specjalny dział z wyzwaniami, które pokazują, ile poszczególnych obrażeń udało się nam do tej pory zdobyć. W specjalnym menu przeczytamy, ilu złamań, skręceń, zwichnięć czy otarć już doznaliśmy. Za osiągnięcie ich określonej ilości jesteśmy w stanie zyskiwać nagrody pieniężne.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji znacznie przypomina to, co zostało zaprezentowane w poprzedniej części. Postaci pozyskały wiele nowych animacji (które przyszły wraz z niewidzianymi wcześniej trikami). Całość została również opatrzona bogatym i długim soundtrackiem, z utworami takich zespołów, jak między innymi Black Sabbath, Motorhead i The Clash.

Zmiany widoczne są w optymalizacji - gra ładuje się znacznie szybciej i działa z płynnością 60-ciu klatek na sekundę zarówno na PlayStation 3, jak i Xboksie 360. Ulepszeniu uległ edytor powtórek, pozwalający teraz między innymi na ustawienie kamery w jednym punkcie (jak na trójnogu).
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen
2-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Skate 2

Wydania gry

już wydane
# 21 stycznia 2009 360PS3
# 23 stycznia 2009 360PS3