Gamedile.pl

#

Skate 3

360PS3
Opis gry
Skate 3 to kolejna, czwarta (licząc wydane na konsole Nintendo Skate It) odsłona niezwykle popularnego cyklu, który od zawsze był uważany za największą konkurencję serii Tony Hawk's Pro Skater. Jest to gra sportowa, w której jesteśmy w stanie poznać sport, jakim jest jazda na deskorolce. Całość powstała w kanadyjskim Black Box, będącym oddziałem koncernu Electronic Arts i wprowadza sporo nowości do całej serii.

Fabuła gryAkcja rozgrywająca się w grze przenosi nas do fikcyjnego miasta Port Carverton, znajdującego się po drugiej stronie góry w porównaniu do znanego z poprzednich części San Vanelona. Miejsce to podzielone jest na trzy ogromne obszary - Dzielnicę Przemysłową, Centrum oraz Uniwersytet. Możemy przemieszczać się między nimi za pomocą menu

W grze wcielamy się w postać legendarnego skatera, który po latach powraca do branży, planując stworzyć własną drużynę skaterską. W tym celu będzie musiał rekrutować młode talenty (sami zajmiemy się ich stworzeniem), a następnie doprowadzić ją do jak największego sukcesu. Wraz z osiąganiem kolejnych jego szczebli, dla nas odblokowywać się będą kolejne obszary i elementy rozgrywki.

Mechanika rozgrywkiGra ma bardzo zręcznościowy charakter - kierując analogami poruszamy się naszym Skaterem, a naszym zadaniem jest efektywne i efektowne wykonywanie różnego rodzaju ewolucji, a przede wszystkim wykonywanie stawianych nam przez grę wyzwań.

Jedną z największych zmian w grze jest wprowadzenie kooperacyjnego trybu sieciowej rozgrywki wieloosobowej, w którym nawet sześciu graczy może wspólnie przechodzić kampanię. Nie ma wtedy znaczenia, który z graczy zrealizuje stawiany przez grę cel, aczkolwiek niektóre z nich wymagają bycia wykonanymi przez każdego z nich. Same cele również są nowe - możemy na przykład być poproszeni o odwrócenie kamery przed wykonaniem danego trybu.

Skate 3 daje dostęp do bardzo rozbudowanego edytora własnych skateparków, czego nie było w poprzedniej odsłonie serii. Możemy tutaj wstawiać wybrane elementy gdzie tylko chcemy, umieszczając rampy, barierki czy jakiekolwiek inne elementy otoczenia, jak tylko chcemy.

Od teraz gra daje nam dostęp do kilku trybów rozgrywki - łatwego, normalnego i hardcore'owego. Ten pierwszy w znacznym stopniu redukuje wpływ fizyki na wykonywane przez nas triki, bardziej przyciągając nas do ziemi i zmniejszając tym samym ryzyko porażki przy wykonywaniu danych manewrów. Tryb Hardcore to oczywiście przeciwieństwo, w którym waga ciała naszego skatera drastycznie rośnie, nie ma absolutnie żadnej asysty w lądowaniu na rampach, a wysokość skoków jest o wiele mniejsza.

Warstwa technicznaOprawa wizualna gry nie odbiega w dużym stopniu od tego, co zaprezentowały na tym polu inne odsłony serii - nadal mamy do czynienia z produkcją w pełnym 3D, z płynnymi animacjami i realistycznie wyglądającymi sylwetkami skaterów. Tych obserwujemy oczywiście zza pleców, samodzielnie ustalając odległość, w jakiej znajduje się od nich kamera. Oprawa muzyczna po raz kolejny zawiera w sobie wiele licencjonowanych utworów mniej znanych wykonawców, jak chociażby Dead Moon, Love City, Animal Collective czy Beastie Boys.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 05 lutego 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-6 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Skate 3

Wydania gry

już wydane
# 11 maja 2010 360PS3
# 14 maja 2010 360PS3