Gamedile.pl

#

Solitaire

iOSAND
Opis gry
Solitaire to stworzona z myślą o platformach mobilnych z systemami Android i iOS gra logiczna, której motywem przewodnim jest tytułowy pasjans - gra, która zdobyła sympatię milionów graczy z całego świata, będąc nieodzowną produkcją w każdym komputerze stacjonarnym z systemem Windows. Całość powstała w studiu MobilityWare, które postanowiło zawrzeć w tym wszystkim lekki powiew świeżości i garść funkcjonalności, z którymi wcześniej nie mogło się mieć nigdzie do czynienia.

Mechanika rozgrywkiSolitaire to klasyczny pasjans, w której naszym głównym zadaniem jest ułożenie jednej lub większej ilości talii kart w określonej z góry sekwencji. Choć całość powstała przede wszystkim z myślą o rozgrywce dla pojedynczej osoby, ta konkretna edycja daje możliwość zabawy wieloosobowej. W niej każdy z graczy otrzymuje tę samą talię kart, by następnie rywalizować na zasadzie tego, kto pierwszy zdoła z niej ułożyć pasjansa.

Jedną z wielu rzeczy, które odróżniają tę produkcję od jej pierwowzoru jest możliwość skonfigurowania talii startowej w taki sposób, by serwowała nam karty jedynie w możliwy do pomyślnego ukończenia sposób.

Warstwa technicznaGra dystrybuowana jest w modelu free to play - nie zawiera w sobie mikropłatności, jednak zarabia na swoje utrzymanie za pośrednictwem wbudowanych reklam. Te można wyłączyć odpłatnie poprzez wykupienie wersji „gold”.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 29 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, rywalizacja, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Solitaire

Wydania gry

już wydane
# 27 sierpnia 2008 iOS
# 04 listopada 2011 AND

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
AND
iOS