Gamedile.pl

#
Znana także jako Sorcery.
Opis gry
Sorcery to gra akcji, która przybliża nam losy Finna - nastoletniego ucznia starszego czarodzieja o imieniu Dash. Główny bohater, mimo, iż ma spory potencjał do zostania wielkim czarodziejem, nie przykłada się zbytnio do trenowania i ciągle brakuje mu nie tylko praktyki, ale również podstawowej znajomości posługiwania się zaklęciami.

Kiedy Finn podczas jednej ze swoich wędrówek spotyka Królową Koszmarów, odkrywa sekret, który zagraża istnieniu całej krainy. Na domiar złego zaginął mentor głównego bohatera, wspomniany wcześniej Dash. Młody uczeń czarodzieja musi samodzielnie opanować sztuki magii i wyruszyć głęboko w Zaczarowane Królestwo, by stawić czoła dziesiątką popleczników Królowej Koszmarów, ocalić piękną księżniczkę, odnaleźć swojego mentora i wreszcie zająć się stanowiącą prawdziwe zagrożenie Królową Koszmarów.

Sorcery to gra przeznaczona wyłącznie dla konsoli PlayStation 3 z kontrolerem PlayStation Move. Owy kontroler w naszych rękach jest odwzorowaniem magicznej różdżki, którą trzyma główny bohater gry. Zaklęcia wywołujemy po prostu poruszając w odpowiedni sposób kontrolerem - jesteśmy w stanie na przykład przywołać potężne tornado za pomocą zwinnego kręcenia Move'm lub też cisnąć we wrogów kulą ognia przy energicznym ruchu dłonią. Warto wspomnieć, iż w czasie używania kolejnych zaklęć zmianie ulega kolor kulki na czubku naszego kontrolera.

Sorcery to gra umiejscowiona w niesamowicie baśniowym świecie, co odzwierciedla oprawa audiowizualna. Cała kraina została stworzona z dbałością o szczegóły - nie brakuje tutaj kolorowych łąk, ale również i bardziej ponurych katakumb czy lochów. Ścieżka dźwiękowa gry jest bardzo wartka i zagrzewa do dalszego poznawania świata gry.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 kwietnia 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Sorcery

Wydania gry

już wydane
# 22 maja 2012 PS3
# 23 maja 2012 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3