Gamedile.pl

#
Opis gry
Space Pioneer to zaprojektowana przez polskie studio deweloperskie Vivid Games (Real Boxing) dynamiczna strzelanka na platformy mobilne z systemami Android oraz iOS. Udostępniana jest w modelu free to play, wraz z wbudowanymi nieobowiązkowymi mikropłatnościami.

Fabuła gryPrzenosimy się w daleką przyszłość i wcielamy w postać łowcy nagród, który wyrusza w przestrzeń kosmiczną z misją zwiedzania kolejnych planet w celach czysto zarobkowych. Jako członek elitarnej grupy Space Pioneer, będziemy musieli być gotowi na spotkanie z istotami skrajnie różnymi od ludzi.

Mechanika rozgrywkiZabawę w Space Pioneer można podzielić na dwie główne warstwy: zręcznościową i strategiczną. Podczas gdy w tej pierwszej zawierają się dynamiczne walki z hordami przeciwników, a często i z bossami, druga sprowadza się do eksploracji rozległego świata oraz budowania i rozwijania własnej bazy, która stanowi centrum dowodzenia. Pozwala nie tylko znaleźć schronienie wtedy, gdy chcemy odpocząć, ale i zwiększyć naszą efektywność w rozgrywce poprzez ulepszanie ekwipunku i innych elementów towarzyszących nam w czasie wypraw.

Jednym ze wspomnianych elementów jest robot, który pełni rolę naszego towarzysza wypraw i jedynego przyjaciela w tym złowrogo do nas nastawionym świecie. Sam w sobie pełni funkcję zwiadowcy, aczkolwiek często wspomoże nas w obronie przed atakami ze strony nieprzyjaciół, czy nawet w wyprowadzaniu przeciw nim ataków.

Oprócz głównego modułu rozgrywki, Space Pioneer daje nam możliwość spróbowania swoich sił w survivalowym module „Horde Mode”, w którym musimy bronić się przed coraz silniejszymi falami nieprzyjaciół.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji została przygotowana w artystyczny sposób, z elementami zapożyczonymi z technologii cel-shading. Z uwagi na fakt, że całość trafiła wyłącznie na urządzenia mobilne, interfejs został zbudowany właśnie pod nie i cechuje się intuicyjnością i prostotą użycia.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 02 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Mobilne Space Pioneer pobrało już ponad 400 tysięcy użytkown...

  08 czerwca 2018
  Bydgoskie studio Vivid Games debiut swojej mobilnej gry Space Pioneer może zaliczyć do udanych. Ta darmowa produkcja trafiła już do ponad 400 tysięcy graczy i bardzo ciepło została przez nich przyjęta....
 • #

  Polskie Space Pioneer pojawiło się na iOSie

  02 czerwca 2018
  W ubiegły czwartek na łamach platform z systemem iOS zadebiutowała najnowsza produkcja znanego z gry Real Boxing polskiego studia deweloperskiego Vivid Games - Space Pioneer. Udostępniana jest w ramach modelu free...
Gra

Space Pioneer

 • Platformy: iOSAND
 • Gatunek: Shoot'em up» RPG
 • Producenci: Vivid Games
 • Wydawcy: Vivid Games
 • Tematy Science fiction
 • Perspektywa: Widok izometryczny
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 31 maja 2018 iOS
# 15 czerwca 2018 AND