Gamedile.pl

#
Opis gry
Sports Champions 2 to stworzona z myślą o konsoli PlayStation 3 i kontrolerze ruchu Move gra sportowa, będąca bezpośrednią kontynuacją wydanego w 2010 roku tytułu startowego właśnie na ten sprzęt. Autorzy postanowili rozwinąć pomysły z pierwowzoru, oferując jednak zgoła odmienny zestaw dyscyplin sportowych.

Mechanika rozgrywkiSports Champions 2 daje nam możliwość wzięcia udziału w sześciu różnych dyscyplinach sportowych: golfie, boksie, kręglach, narciarstwie, tenisie oraz łucznictwie. Ta ostatnia konkurencja była zresztą dostępna również w poprzedniej odsłonie cyklu, jednak tutaj została w znacznym stopniu udoskonalona. Naturalnie rzecz biorąc każdy ze sportów wymaga od nas pewnego wysiłku fizycznego - w każdym przypadku możemy też bawić się w towarzystwie znajdujących się obok nas przyjaciół. Niektóre dyscypliny wspierają korzystanie z dwóch kontrolerów (doskonale działa to na przykład w boksie) dla jeszcze lepszego odwzorowania naszych ruchów na ekranie telewizora. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony, nie ma tutaj predefiniowanych postaci (nawet tych do odblokowania) - samodzielnie tworzymy tu swój profil, dobierając zarówno wygląd, jak i jego pomniejsze cechy charakterystyczne.

W grze powracają trzy tryby znane z poprzedniej części. Free Play umożliwia nam zatem stoczenie niezobowiązującej rozgrywki - w pojedynkę oraz ze znajomymi. Tryb challenge pozwala nam wykonywać serie zadań w wybranym zestawie dyscyplin, natomiast mistrzowski Champion Cup daje możliwość wzięcia udziału w zawodach pucharowych. Nowością jest tryb Party, w którym sami organizujemy turniej, samodzielnie określając zarówno zasady, jak i dyscypliny będące jego częścią.

Warstwa technicznaPod względem technicznym gra do złudzenia przypomina swój pierwowzór, zarówno pod względem wizualnym, jak i pod kątem tego, w jaki sposób robi użytek z kontrolera ruchowego. Ten jest tutaj oczywiście wymagany (zarówno różdżka, jak i kamera). Całość oferuje niewielkie wsparcie dla funkcji sieciowych, dając możliwość śledzenia swoich wyników w tabelach rankingowych, a także dzielenia się swoimi wynikami poprzez wybrane serwisy społecznościowe.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 29 lipca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, single player, split screen, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Sports Champions 2

Wydania gry

już wydane
# 30 października 2012 PS3
# 02 listopada 2012 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3