Gamedile.pl

#

Steins;Gate 0

PCPS3PSVPS4
Opis gry
Steins;Gate 0 to przygodowa gra z gatunku visual novel, która stanowi bezpośrednią kontynuację wydanej w roku 2009 Steins;Gate. Za jej stworzenie odpowiedzialna jest firma 5pb, znana później pod nazwą Mages. Produkcja zadebiutowała w roku 2016 na konsolach PS3 (wyłącznie w Japonii), PS4 oraz PS Vita, a od 2018 jest także dostępna na PC. Utrzymana została w atmosferze science fiction.

Fabuła gryAutorzy zdecydowali się pokazać nam historię bazującą na jednym z alternatywnych zakończeń poprzedniej odsłony. Akcja przesuwa się o kilka miesięcy naprzód, a my ponownie wcielamy się w rolę studenta pierwszego roku tokijskiego uniwersytetu technicznego Okabe Rinatro. Bohaterowi nie udało się zapobiec tragicznej śmierci jego przyjaciółki Kurisu Makise, przez co przechodzi załamanie nerwowe.

Życie Okabe zmienia się, gdy poznaje zespół badawczy zajmujący się sztuczną inteligencją, która tworzona jest na bazie ludzkich wspomnień. Rinatro zostaje testerem tzw. systemu Amadeus, dzięki któremu znowu może skontaktować się z Kurisu.

Mechanika rozgrywkiSteins;Gate 0 nie wyłamuje się ze standardów znanych z innych gier typu visual novel. Tutaj także zajmujemy się głównie czytaniem dużych treści oraz uczestniczeniem w dialogach, a cały gameplay zbudowany jest wokół dwuwymiarowych postaci oraz zmiennych teł. Podobnie jak w przypadku poprzedniej części, fabuła posiada liczne rozgałęzienia, które prowadzą do alternatywnych zakończeń i zależne są od podejmowanych przez nas decyzji.

Podczas rozgrywki mamy możliwość korzystania z telefonu Okabe - zainstalowana w nim aplikacje RINE służy do rozmów z przyjaciółmi protagonisty. Bohater otrzymuje na nie wiadomości od znajomych, na które może odpowiadać tekstowo lub przez system naklejek. Rozmowy te nie mają jednak większego wpływu na fabułę, w przeciwieństwie do momentów, w których dzwoni do nas Amadeus.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 06 lipca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows: 7/8.1/10
  • Procesor: Intel Core i5
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Intel HD Graphics Series (1GB )
  • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows: 7/8.1/10 (64-bit)
  • Procesor: Core i3 (Sandy Bridge lub lepszy)
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: Geforce (VRAM 1GB lub lepsza)
  • Miejsce na dysku: 15 GB dostępnej przestrzeni
Gra

Steins;Gate 0

Wydania gry

już wydane
# 10 grudnia 2015 PS3PSVPS4
# 25 listopada 2016 PS4
# 29 listopada 2016 PSVPS4
# 08 maja 2018 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
PS4
PSV