Gamedile.pl

#
Opis gry
Strange Brigade to zaprojektowana przez studio Rebellion (znane między innymi ze swojej serii Sniper Elite) trzecioosobowa strzelanka z akcją osadzoną w alternatywnej wersji przeszłości. Całość nastawia się na rozgrywkę kooperacyjną, zarówno lokalną, jak i sieciową.

Fabuła gryAkcja zaprezentowana w grze przenosi nas do lat 30. XX wieku, a konkretnie rzecz ujmując - do ich alternatywnej wersji. Przenosimy się tutaj na terytorium Imperium Brytyjskiego, które wygląda zupełnie inaczej niż to znane nam współcześnie. Tam wcielamy się w postać jednego z czworga poszukiwaczy przygód, a naszym zadaniem staje się odkrycie sekretów, jakie kryją się w tym bardzo misternym, ale i przepięknym miejscu.

Mechanika rozgrywkiCałą rozgrywkę w grze obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a zatem zza pleców postaci, którą kierujemy. Jak już zostało wspomniane wcześniej, cała gra bazuje na kooperacji - niezależnie zatem od trybu, który wybierzemy, na ekranie będzie widoczny czteroosobowy zespół. Nie oznacza to jednak, że musimy grać z przyjaciółmi, gdyż w przypadku chęci samotnego przemierzania rozległych lokacji role towarzyszy przejmie Sztuczna Inteligencja. Rdzeniem zabawy w Strange Brigade jest eksploracja bardzo dużego, otwartego świata i zdobywanie dostępu do podziemnych lochów, olbrzymich jaskiń oraz majestatycznych budynków.

Naturalnie rzecz biorąc rzeczą podstawową w grze jest walka z przeciwnikami. Ci są bardzo zróżnicowani, a każdy z nich przypomina istoty znane z kart mitologii. Spotkamy tutaj zatem zarówno niewielkie chochliki, jak i potężniejsze minotaury - co jakiś czas przyjdzie nam również zawalczyć ze znacznie potężniejszymi bossami.

Każdy z bohaterów, których poczynaniami możemy kierować dysponuje swoim własnym zestawem umiejętności i cech, które albo ułatwiają, albo utrudniają mu poszczególne elementy walki. Zwinne postaci potrafią szybko się przemieszczać i unikać ataków, a bardziej ociężałe mogą przyjąć na siebie więcej ciosów. Nie bez znaczenia jest również arsenał broni, również zależny od tego, jaką postacią w danej chwili kierujemy.

Warstwa technicznaStrange Brigade zostało wyposażone w trójwymiarową oprawę graficzną, która ma przywoływać na myśl filmy przygodowe pokroju Indiany Jonesa - nie brakuje w niej zatem odcieni koloru żółtego. Modele postaci zostały wykonane w sposób szczegółowy, a ich płynność animacji jest nienaganna.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 10 czerwca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Gra

Strange Brigade

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci: Rebellion (główny)
  • Wydawcy: Rebellion
  • Tematy Alternatywna historia
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 28 sierpnia 2018 PC
# 28 sierpnia 2018 PS4XO