Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Subnautica

PCPS4XO
Opis gry
Subnautica to przygodowa gra survivalowa stworzona przez ekipę Unknown Worlds Entertainment, jest dostępna na platformach PC, PS4 oraz Xbox One od 2018 roku.

Tytuł napędza silnik Unity.

Fabuła grySubnautica przenosi nas do przyszłości, w wieku XXII ludzkość jest w stanie wysyłać statki kolonizacyjne na inne planety. My wcielamy się w jednego z członków załogi okrętu kosmicznego Aurora. Jego wyprawa ma jednak smutny finał, bo kończy się rozbiciem na planecie 4546B, niemal w całości pokrytej oceanami. Jako jedyny ocalały kolonizator musimy znaleźć sposób na wydostanie się z tej sytuacji.

Mechanika rozgrywkiMamy tu do czynienia z pierwszoosobową grą survivalową, w której ogromną rolę odgrywają eksploracja oraz crafting. Zabawę standardowo zaczynamy z podstawowym ekwipunkiem, dlatego, jeśli nie chcemy stać się pokarmem dla lokalnej fauny, szybko zbieramy pierwsze surowce. Z nich konstruujemy kolejne narzędzia, a z czasem także podwodne pojazdy czy bazę.

Nie możemy też zapomnieć o dbaniu o własne potrzeby, protagonista nie tylko musi mieć zapasy prowiantu, ale też niezbędnego do nurkowania tlenu. To dzięki niemu z czasem będziemy mogli zapuszczać się w dalsze rejony planety.

Produkcja posiada wsparcie dla gogli VR, ale nie dla kontrolerów ruchowych. Sterowanie odbywa się klasycznie za pomocą klawiatury i myszki lub gamepada.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 listopada 2018.
Xbox One
ulepszone dla Xbox One X

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Subnautica

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Survival» Przygodowa
  • Producenci: Unknown Worlds Entertainment (główny)
  • Wydawcy: # Gearbox Software
  • Tematy Sandbox, Science fiction
  • Wsparcie dla: Gamepad (PC), VR
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
23 stycznia 2018 PC
# 04 grudnia 2018 PS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4