Gamedile.pl

#

Super Meat Boy Forever

PCPS4XOiOSANDSwitch
Opis gry
Super Meat Boy Forever to stworzona przez firmę Team Meat zręcznościowa gra platformowa - kontynuacja wydanej w 2010 roku produkcji niezależnej, która w mgnieniu oka zdobyła ogromną popularność, przenosząc się z komputerów osobistych na łamy większości dostępnych platform sprzętowych.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia po raz kolejny obraca się wokół tytułowego Meat Boy'a, który teraz, razem z Bandage Girl, zostaje porwany przez Dr. Fetusa. Dość nietypowy duet będzie musiał wyrwać się z niewoli i przedrzeć się przez cały Dark World, w drodze ku wolności.

Mechanika rozgrywkiSuper Meat Boy Forever, podobnie, jak jego pierwowzór, jest grą platformową, w której naszym największym zagrożeniem jest środowisko, przepełnione piłami mechanicznymi, zapadniami, pułapkami i kolcami. Rozgrywka tutaj cechuje się ogromnym dynamizmem i zmusza nas do ciągłego biegnięcia przed siebie, skakania, ślizgania się i walczenia. Zabawa toczy się w sześciu rozległych rozdziałach, a każdy z poziomów, które tu odwiedzamy jest generowany proceduralnie, dzięki czemu każda na nowo rozpoczęta przez nas rozgrywka jest inna od pozostałych.

W czasie zabawy co jakiś czas przychodzi nam tu toczyć bój z większymi i potężniejszymi bossami, którzy zmuszają nas do wykazania się niebywałą zręcznością, ale i spostrzegawczością. W pojedynkach z nimi liczy się bowiem znalezienie, a potem brutalne wykorzystanie ich słabych stron.

Warstwa technicznaSuper Meat Boy Forever zostało utrzymane w dokładnie tej samej stylistyce, co jego pierwowzór. Mamy tu zatem do czynienia z oprawą bazującą na silniku cel-shadingowym, dzięki któremu całość przypomina serial animowany czy komiks. Nie brakuje tutaj brutalności i rozlewu krwi. Powrócił też bardzo wysoki poziom trudności, z którego zasłynęła pierwsza część.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 03 stycznia 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Super Meat Boy Forever

  • Platformy: PCPS4XOiOSANDSwitch
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci: Team Meat
  • Wydawcy: Team Meat
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

planowane
# 2018 PCPS4XOiOSANDSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
SWITCH
PC
XO
AND
iOS
PS4