Tekken 3 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Tekken 3

PSXAUT
Opis gry
Tekken 3 to stworzona z myślą o konsoli PlayStation (a wcześniej - automatach do gier) bijatyka, będąca kontynuacją znanej i lubianej serii. Produkcja zachowuje te same podstawy, co jej poprzednie części, jednocześnie wprowadzając mnóstwo ulepszeń, przede wszystkim w kwestiach technicznych, ale i w gameplayu.

Na samym początku gra została wydana na automatach, gdzie robiła prawdziwą furrorę. Potem autorzy zadecydowali, by przenieść ją również na łamy PlayStation - pojawiła się tam z dwiema nowymi postaciami (Gon i Dr. Boskonovich) oraz wieloma zmianami, w tym opracowaniem od nowa postaci Anny Williams, wprowadzeniem wielu nowych posunięć oraz nowego zakończenia. Dodatkowo wprowadzono w niej nowe tryby, aczkolwiek - z uwagi na ograniczenia sprzętowe - musiano przenieść tła do pełnego 2D i zmniejszyć detale postaci, a także rozdzielczość tekstur. Gra wyszła w jeszcze bardziej ulepszonej wersji na Dreamcasta, jednak już pod koniec żywotu tej konsoli - w związku z tym trafiła do niewielkiej ilości sklepów i szybko została wycofana.

Wydanie gry Tekken 5 na PlayStation 2 oferuje możliwość zagrania w znaną z automatów wersję „trójki”.

Fabuła gryAkcja zaprezentowana w produkcji ma miejsce piętnaście lat po turnieju King of the Iron Fist Tournament 2 i skupia się przede wszystkim na postaci Jina Kazamy, który zaczął prowadzić spokojne życie w wiosce Yakushima wraz ze swoją matką. W międzyczasie Heihachi Mishima założył organizację o nazwie Tekken Force, której celem była ochrona Mishima Zaibatsu - Heihachi przyczynił się w dużej mierze do pokoju na świecie. Niestety, w czasie jednej ze swych wypraw duża część zespołu Tekken Force ginie w niewyjaśnionych okolicznościach - jedyny ocalały żołnierz przekazuje informacje o „Ogrze” lub „Bogu Walki”. Zaginięciu ulega również matka Jina, w związku z czym obaj mężczyźni kontaktują się ze sobą. Heihachi rozpoczyna trenować Jina, by ten był w stanie stanąć naprzeciw Ogra. Czy jednak uda mu się go pokonać? To ma się okazać w wielkim turnieju.

Mechanika rozgrywkiGra zachowuje ten sam model rozgrywki, co poprzedniczki, oferując jednak sporo nowości. Jedną z największych jest położenie nacisku na tak zwane „odskakiwanie” - każda z postaci teraz jest w stanie chodzić nie tylko w lewo i prawo, ale także wgłąb i na pierwszy plan ekranu. Nieco zredukowano również możliwość skakania, likwidując unoszenie się na zbyt duże wysokości. Te dwie zmiany w poruszaniu w znacznym stopniu wpłynęły na całą rozgrywkę, czyniąc walkę w powietrzu możliwą do opanowania i zapewniając nową formę unikania ataków ze strony przeciwników.

Tekken 3 to pierwsza gra w serii, która wprowadziła ze sobą minigrę „Tekken Force”. W niej jesteśmy w stanie zagrać w side-scrollową grę - zmierzając w prawą stronę będziemy musieli radzić sobie z wieloma przeciwnikami. Przechodząc całość czterokrotnie można odblokować dodatkową postać (Dr. Boskonovitcha).

Warstwa technicznaTekken 3 wprowadziło ze sobą ogromne usprawnienia, jeżeli chodzi o oprawę graficzną. Ta stała się znacznie bardziej szczegółowa, a animacje postaci - płynniejsze. Na uwagę zasługuje także warstwa dźwiękowa, która stała się znacznie dojrzalsza i nowocześniejsza.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 24 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  PlayStation Classic - poznaliśmy listę gier

  28 października 2018
  Bez klasycznego Spyro czy Crasha, za to z Metal Gear Solid, pierwszym GTA czy Final Fantasy VII - wiemy już, jakie tytuły będą dostępne w ramach retro konsoli PlayStation Classic. Pełny spis prezentujemy...
 • #

  W grudniu Sony wyda PlayStation Classic

  19 września 2018
  Sony postanowiło iść śladem Nintendo, które nadal może szczycić się świetną sprzedażą swoich retrokonsol (odświeżony NES i SNES). Już 3 grudnia w USA i Europie na półkach sklepowych pojawi się...
Gra

Tekken 3

 • Platformy: PSXAUT
 • Gatunek: Zręcznościowa» Bijatyka
 • Producenci:
 • Wydawcy:

Wydania gry

planowane
# 1998 PSX
# 1998 PSXAUT