Tekken 6 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Tekken 6

PSP360PS3
Opis gry
Tekken 6 to kontynuacja znanej i lubianej serii gier, której historia sięga roku 1995 (wtedy to wydana została pierwsza część owej serii). Szósta edycja zrywa z dotychczasowym schematem i została wydana nie tylko na konsolę firmy Sony (Playstation 3), lecz również na Xboxa 360. Zgodnie z długą tradycją gra najpierw trafiła na automaty, później zaś zostało wydane rozszerzenie o podtytule Bloodline Rebellion). Naturalnie wersja konsolowa zawiera wszystko, co znajdowało się w rozszerzeniu.

Fabuła gry nawiązuje założeniami do tej zaprezentowanej w piątej odsłonie serii: Jin Kazama objął dowództwo nad Mishima Zaibatsu (rolę dowódcy pełnił wcześniej jego pradziadek, Jinpachi Mishima) - na jego drodze do władzy absolutnej stoi jednak organizacja G Corporation (na której czele stoi jego ojciec). Sytuację tę może rozstrzygnąć tylko ogłoszenie kolejnego turnieju King of Iron Fist Tournament.

W Tekkenie 6 autorzy dali nam możliwość wyboru jednej z czterdziestu unikalnych postaci, wliczając w to 32 znanych już z poprzednich części bohaterów, jak i 8 zupełnie nowych postaci. Naturalnie każdy z zawodników prezentuje inny styl walki (najczęściej związany z krajem (na przykład kung fu, judo, taekwondo), z jakiego pochodzi) i posiada swój własny arsenał ciosów (które - jak zwykle - możemy łączyć w śmiercionośne combo'sy). Należy powiedzieć o możliwości gry w trybie multiplayer online - teraz jesteśmy w stanie grać z żywym przeciwnikiem z innego końca świata.

Ponadto autorzy umożliwili nam stworzenie swojej własnej postaci i dopasowanie jej do swoich wymagań pod niemal każdym względem. Możemy na przykład zmienić jej uczesanie, odzież, dodać jej akcesoria, tatuaże, itp. Wszystko po to, by wcielić się w nią i zagrać w trybie online!

Warto wspomnieć o genialnej oprawie wizualnej, jaką przygotowali autorzy gry. Wykonana w technice 3D, a zaprezentowana w jakości high definition zapewnia doznania, jakich jeszcze fani serii wcześniej nie poczuli.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 lutego 2009.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 32 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
2 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

Tekken 6

Wydania gry

już wydane
# 30 października 2007 PS3
# 27 października 2009 360PS3
# 30 października 2009 360
# 24 listopada 2009 PSP
# 11 grudnia 2009 PSP