Gamedile.pl

#
Znana także jako The Adventures of Tintin: The GameThe Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn.
Opis gry
The Adventures of Tintin: Secret of the Unicorn, w Polsce znane jako Przygody Tintina: Gra Komputerowa, to stworzona przez wewnętrzny oddział studia Ubisoft gra przygodowa bazująca na filmie animowanym o tym samym tytule, wyreżyserowanym przez Stevena Spielberga. W jej powstanie był zaangażowany nie tylko on sam, ale i producenci Peter Jackson i Kathleen Kennedy.

Gra swojej pierwszej zapowiedzi doczekała się w czasie targów E3 2009, a za jej produkcją stoją między innymi autorzy serii Rayman oraz Beyond Good and Evil.

Fabuła gryWarstwa fabularna tytułu nawiązuje do trzech książek o przygodach Tintina, ale też na filmie, który jest bezpośrednim jej pierwowzorem. Historia opowiada zatem o pierwszej przygodzie Tintina z Kapitanem Haddockiem, którzy wyruszają w podróż mającą na celu odnalezienie skarbu ukrytego przez przodków tego drugiego.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze łączy w sobie fragmenty wykonane w pełnym trójwymiarze z tymi side-scrollowymi. Wcielamy się w postać tytułowego chłopca (jednak w kampanii dodatkowej możemy przejąć kontrolę nad jego sprzymierzeńcem) i przemierzamy kolejne poziomy, starając się radzić sobie z napotykanymi na naszej drodze przeciwnikami oraz przeszkodami w postaci zagadek środowiskowych.

Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 17 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

The Adventures of Tintin: The Game

  • Platformy: PC360PS3Wii3DS
  • Inne nazwy: Polska Przygody Tintina: Gra Komputerowa# Tintinova dobrodružství: Hra # Les Aventures de Tintin: Le Secret de la Licorne # Le avventure di Tintin: Il segreto dell'Unicorno # Las aventuras de Tintín: El Secreto del Unicornio # Die Abenteuer von Tim und Struppi: Das Geheimnis der Einhorn # De avonturen van Kuifje: Het geheim van de Eenhoorn
  • Gatunek: Przygodowa
  • Producenci: Ubisoft EntertainmentUbisoft Montpellier
  • Wydawcy: Ubisoft Entertainment
  • Wsparcie dla: Gamepad (PC), Kinect, PlayStation Move
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)Z boku
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 20 października 2011 PC360PS3Wii3DS
# 20 października 2011 PC360PS3Wii3DS

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS3
360
3DS
Wii