Gamedile.pl

#
Opis gry
The Awesome Adventures of Captain Spirit to gra przygodowa autorstwa francuskiego studia deweloperskiego DONTNOD, umiejscowiona w uniwersum Life if Strange, ale niebędąca w żaden sposób związana z tą produkcją. Prezentuje po prostu inny obszar tego samego świata i zawiera pomniejsze wskazówki i smaczki wskazujące na Life is Strange 2.

O grze po raz pierwszy usłyszeliśmy w czasie targów E3 2018, kiedy to poinformowano, że będzie darmowa na wszystkich platformach, na które zostanie wydana.

Fabuła gry



W grze poznajemy postać dziesięcioletniego Chrisa, który jest wychowywany przez samotnego ojca. Chłopiec całe dnie poświęca fantazjowaniu - wyobraża sobie, że jest superbohaterem znanym jako tytułowy Captain Spirit. Choć większość jego opowieści jest w całości tworem jego wyobraźni, ta, którą przeżyjemy wspólnie z nim dziać się będzie naprawdę.

Mechanika rozgrywki



Wiele aspektów gry The Awesome Adventures of Captain Spirit przypomina wspomniane już wcześniej Life is Strange - mamy tu zatem do czynienia z typową przyygodówką, w której większą część zabawy spędzamy na eksplorowaniu kolejnych lokacji, szukaniu sposobów na posunięcie fabuły do przodu i braniu udziału w różnego rodzaju mini-grach.

Mimo wszystko, fabuła w grze nie jest całkowicie liniowa. Wszystko przez podejmowane przez nas po drodze decyzje, które definiują to, co dalej się stanie. Choć gra jest w pełni samodzielna i samowystarczalna, dokonywane tutaj wybory mogą mieć wpływ na kształt fabuły Life is Strange 2.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

The Awesome Adventures of Captain Spirit

  • Platformy: PCPS4XO
  • Gatunek: Przygodowa
  • Producenci: Dontnod Entertainment
  • Wydawcy: Square Enix
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 26 czerwca 2018 PCPS4XO