Gamedile.pl

#

The Crew

PC360PS4XO
Opis gry
The Crew to stworzona przez studio Ivory Tower gra wyścigowa wpisująca się w katalog wydawniczy francuskiego Ubisoftu. Jak sama nazwa może sugerować, stawia na rywalizację zespołów graczy (w trybie single player uzupełnianych przez komputerowych kierowców) - czteroosobowe drużyny pracują tu wspólnie na sukces w otwartym, pełnym wyzwań świecie.

Akcja produkcji rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych na trasach rozlokowanych po wszystkich czterdziestu ośmiu stanach i ich kluczowych miastach - świat jest tak ogromny, że podróż od jednego wybrzeża do drugiego zajmuje tutaj prawie dwie godziny, a sam Nowy Jork posiada wielkość znanego z GTA IV Liberty City. W świecie tym coś dla siebie znajdą zwolennicy absolutnie każdego rodzaju jazdy - zarówno tej ulicznej, jak i na zamkniętych trasach, obrzeżach miast czy preriach. W całości znajduje się miejsce na ogromną swobodę - nie ma tutaj żadnych barier i niewidzialnych ścian zmuszających nas do podróżowania po jednym obszarze. Możemy udać się gdziekolwiek chcemy, czyniąc każdy pościg policyjny czy zwykły wyścig nieprzewidywalnym i zaskakującym.

Jedną z głównych funkcjonalności w The Crew jest kooperacja oraz rozgrywka z innymi graczami. Wspomniany wyżej otwarty świat został wykorzystany również w trybie online, gdzie jest wypełniany innymi prawdziwymi graczami - można dzięki temu płynnie wchodzić do gier innych użytkowników czy naszych przyjaciół. Pierwszy raz w historii gier wyścigowych cała kampania możliwa jest do rozegrania w kooperacji z przyjaciółmi, co zostało ułatwione przez intuicyjny interfejs. Połączenie trybów single i multiplayer umożliwia płynne przełączanie się między nimi - gdy nie chcemy grać z innymi, po prostu się rozłączamy i kontynuujemy przygodę w pojedynkę.

Rozgrywka w grze jest bardzo różnorodna i zamiast sprowadzać się do zwykłych wyścigów z osiągnięciem pierwszego miejsca jako celem głównym, daje nam możliwość wykonywania różnego rodzaju misji. Jeżeli szukamy dreszczyku emocji, możemy rzucić się w ucieczkę przed policją, jeżeli mamy ochotę na wyścig off-roadowy, właśnie w nim bierzemy udział.

Plusem gry jest bogactwo pojazdów, jakie zostały w niej oddane do naszej dyspozycji - wszystkie zostały oparte na licencji, dzięki czemu po ulicach jeżdżą tu auta znanych na całym świecie marek. Oczywiście można tu się przywiązać do swojego auta i wcale nie będzie to oznaczało, że zostanie się w tyle - wraz z postępami w zabawie nie tylko odblokowuje się bowiem nowe pojazdy, ale zyskuje szansę na ulepszenie tych już posiadanych. Opony do jazdy po piaszczystej powierzchni? Wydajniejszy silnik i ładniejszy lakier? Tutaj można dopasować wszystko do własnego stylu jazdy.

W The Crew, dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika graficznego, mamy do czynienia z piękną, szczegółową oprawą wizualną. Przemierzając realistyczny świat będziemy w stanie rozpoznać przeszło tysiąc charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych zabytków odtworzonych z olbrzymią precyzją. Zwiedzimy mnóstwo różnorodnych lokacji, od zatłoczonych ulic Los Angeles, przez słoneczne plaże Miami, na zaśnieżonych górach w Aspen kończąc. Znajdzie się tu miejsce dla każdego rodzaju terenu i absolutnie każdego środowiska - a to wszystko odtworzone zostało z niebywałą starannością i precyzją.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 czerwca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-8 graczy, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Otwarta beta gry The Crew 2 rusza w przyszłym tygodniu

  11 czerwca 2018
  Choć The Crew 2 swoją oficjalną premierę będzie miało już niedługo, dziś znalazł się czas na jego krótką prezentację na deskach w Los Angeles podczas konferencji Ubisoftu. Z krótkiej prezentacji...
 • #

  Otwarta beta konsolowych wersji The Crew wystartuje w przysz...

  20 listopada 2014
  Na przyszły wtorek francuskie studio Ubisoft zaplanowało rozpoczęcie testów wersji beta gry The Crew - dobrze zapowiadającej się wyścigówki osadzonej w ogromnym otwartym świecie. Użytkownicy zyskają szansę...
 • #

  Kolejna zamknięta beta gry The Crew ruszy w listopadzie

  29 października 2014
  The Crew - najnowsza gra wyścigowa francuskiego Ubisoftu tworzona przez studio Ivory Tower już kilkukrotnie była testowana w swojej wersji beta. Jak widać to nie wystarczyło - już wkrótce rozpoczną się kolejne...
Gra

The Crew

Wydania gry

już wydane
# 11 listopada 2014 PC360PS4XO
# 11 listopada 2014 PC360PS4XO