Gamedile.pl

#

The Escapists 2

PCPS4XOSwitch
Opis gry
The Escapists 2 to kontynuacja bardzo ciepło przyjętej przez fanów gry pozwalającej na zaplanowanie i przeprowadzenie ucieczki z więzienia. Jej stworzeniem zajęło się o Mouldy Toof, które przygotowało również i pierwowzór. Pieczę nad całością, jak również rolę wydawniczą przejęło z kolei brytyjskie Team17.

Mechanika rozgrywki i nowościJeżeli chodzi o schematy rozgrywki, na jakich bazuje gra to nie wprowadzają one znaczącej rewolucji, porównując je z tymi obecnymi w pierwowzorze. Po raz kolejny zaserwowana nam więc została przygodówka 2D z wieloma elementami znanymi z gier logicznych i zręcznościowych, w której najpierw opracujemy plan, a potem przeprowadzimy ucieczkę z więzienia. Proces planowania zmusza nas do życia i funkcjonowania w więzieniu oraz powolnego zbierania przedmiotów, które moglibyśmy wykorzystać do ucieczki. Konieczne będzie również znalezienie sojuszników wśród innych ocalonych. Wszystkie nasze plany musimy później wprowadzić w życie, co również nie będzie należeć do najprostszych zadań.

Jedną z największych nowości w grze jest rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej, umożliwiający zabawę zarówno w kooperacji, jak i w systemie rywalizacji. Autorzy przygotowali również bardzo wiele nowych opcji ucieczki (między innymi przez związane ze sobą prześcieradła) oraz przedmiotów do craftingu, dzięki którym złożymy między innymi nasz własny paralizator. Na uwagę zasługuje również zbudowany od podstaw system walki, automatycznie zaznaczający cel oraz pozwalający na wyprowadzanie lekkich i ciężkich ataków.

Warstwa technicznaOprawa audiowizualna The Escapists 2 nie różni się w znaczącym stopniu od tej zaprezentowanej w pierwowzorze. Nadal mamy zatem do czynienia z pixel artowym stylem, a także ścieżką dźwiękową przywodzącą na myśl znacznie starsze tytuły.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 04 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player
2-4 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

The Escapists 2

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Zręcznościowa» Logiczna
  • Producenci:
  • Wydawcy: Team17
  • Perspektywa: Top-down
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 22 sierpnia 2017 PCPS4XOSwitch