Gamedile.pl

#
Opis gry
The Invisible Hours to powstała w znanym między innymi z gry RIME studiu Tequila Works przygodówka na okulary Wirtualnej Rzeczywistości (PlayStation VR, HTC Vive oraz Oculus Rift) z klimatem rodem z filmów kryminalnych.

Fabuła gryWarstwa fabularna produkcji przedstawia nam losy grupy nieznajomych osób, z których każda zostaje zaproszona do rezydencji ekscentrycznego, a zarazem tajemniczego Nikoli Tesli - wynalazcy, który oferuje tym ludziom możliwość odkupienia ich najmroczniejszych grzechów. Niedługo po ich przybyciu okazuje się, że Tesla padł ofiarą morderstwa. Pech chciał, że na miejscu znajduje się szwedzki detektyw, Gustaf Gustav. Aby uniknąć hańby, będzie musiał oczyścić się z częściowych zarzutów i rozwiązać sprawę.

Mechanika rozgrywkiW The Invisible Hours przejmujemy kontrolę niezależnego obserwatora - przenosimy się do wyżej wspomnianej rezydencji, którą możemy przemierzać z ogromną swobodą. Naszym zadaniem jest rozwiązanie zagadki morderstwa, w którym palce mogło maczać aż siedem różnych osób - do nas należy określenie tego, którą z nich będziemy śledzić i której historię poznamy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby raz obserwować jednego człowieka, by za chwilę podążać za kolejnym. Aby dojść do tego, kto dokonał morderstwo będziemy musieli zwracać uwagę nie tylko na ogóły, a zatem to, co mówi czy z kim się spotyka, ale też większe detale - często każdy z nich będzie tu miał znaczenie, a to, co moglibyśmy z pozoru przegapić może mieć olbrzymi wpływ na fabułę. Również dźwięki, które usłyszymy nie są bez znaczenia - gra angażuje zatem nas w całości, starając się jak najbardziej wciągnąć nas w wirtualny świat.

Warstwa technicznaThe Invisible Hours przenosi nas do szczegółowo zaprojektowanego środowiska, które powstało z dbałością nawet o niewielkie detale - miało to ogromne znaczenie, zwłaszcza, że to właśnie te szczegóły mają ogromne znaczenie w całej opowiadanej historii. Naszym zmaganiom towarzyszy oprawa muzyczna mająca budować napięcie intrygi i zagadki.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 14 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 SP1 64 bit
  • Procesor: Intel i5-4590 lub odpowiednik
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GTX 1060 / 970 lub odpowiednik
  • Miejsce na dysku: 9 GB
Gra

The Invisible Hours

  • Platformy: PCPS4
  • Gatunek: Przygodowa
  • Producenci: Tequila Works
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla: VR

Wydania gry

już wydane
# 10 października 2017 PCPS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4