The Last of Us: Part II (The Last of Us 2) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako The Last of Us 2.
Opis gry
The Last of Us: Part II jest bezpośrednią kontynuacją jednego z najlepiej ocenianych tytułów ekskluzywnych dla konsoli PlayStation 4, który zadebiutował w 2013 roku. Po raz kolejny za przygotowanie gry wzięło się utytułowane studio Naughty Dog, które zasłynęło przede wszystkim swoją serią Uncharted.

Fabuła gryHistoria zaprezentowana w grze stanowi kontynuację tego, co zostało zaprezentowane w jej pierwowzorze, ponownie przedstawiając nienapawającą optymizmem wizję niedalekiej przyszłości. Tajemnicza epidemia zdziesiątkowała ludność, a pasożyty, które ją wywołały zamieniają zainfekowanych ludzi w spragnione krwi bestie.

W tak nieprzyjaznym środowisku znów przybliżone nam zostaną losy już 19-letniej Ellie oraz Joela. Akcje przeniesie się do miasta Jackson, w którym para bohaterów spędziła ostatnie cztery lata.

Mechanika rozgrywkiSam sposób rozgrywki nie różni się znacząco od tego, co zaprezentowała pierwsza jej część. Nadal losy bohaterów śledzimy zza ich pleców i w głównej mierze skupiamy się na eksploracji kolejnych rozległych lokacji. Ważnym elementem jest tutaj walka - niejednokrotnie system gry zmusza nas do różnych zachowań i podejść do eliminacji przeciwników. Nie zawsze ich zabicie jest najlepszym rozwiązaniem.

Same starcia wyglądają dość podobnie - nadal rzadziej korzystamy z broni palnej, ze względu na niską dostępność amunicji. Częściej wykorzystujemy za to broń białą.

Warstwa technicznaW grze po raz kolejny możemy podziwiać iście kinową oprawę graficzną. Autorzy zadbali także o soundtrack wpasowujący się w mroczny charakter całości.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 grudnia 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Serial The Last of Us - oto pierwszy kadr z produkcji

  27 września 2021
  W sieci pojawił się pierwszy materiał z serialowej adaptacji The Last of Us, udostępniony przez producenta Neila Drukmanna kadr (dyrektora kreatywnego serii gier) przedstawia Joela (Pedro Pascal) oraz Ellie (Bella...
 • #

  The Last of Us - dialogi z gry trafią do serialu

  23 marca 2021
  Neil Druckmann - scenarzysta gry The Last of Us - przyznał, że serial przeniesie wiele wydarzeń oraz dialogów z oryginalnej wersji również do adaptacji. Tymi rewelacjami podzielił się z redakcją serwisu IGN....
 • #

  The Last of Us Part 2 - premiera opóźniona do maja 2020

  26 października 2019
  Premiera The Last of Us Part 2 została mocno opóźniona. Studio Naughty Dog przesunęło debiut wyczekiwanej gry aż o trzy miesiące. Zamiast 21 lutego gra stanie się dostępna dopiero 29 maja przyszłego...
Gra

The Last of Us: Part II

Wydania gry

już wydane
# 19 czerwca 2020 PS4
# 19 czerwca 2020 PS4