Gamedile.pl

#
Opis gry
The Longest Five Minutes to przynależąca do gatunku jRPG gra zaprojektowana przez doświadczone studio Nippon Ichi Soft. Trafiła na łamy komputerów osobistych i konsol Nintendo Switch oraz PlayStation Vita.

Fabuła gryHistoria opowiadana w grze tak właściwie rozpoczyna się od końca - główny bohater toczy finałową walkę, jednak z uwagi na utratę pamięci, nie jest w stanie skorzystać z żadnych umiejętności. Rozmawiając ze swoimi przyjaciółmi, a nawet będąc zaczepianym przez swojego wroga zaczyna mieć retrospekcje, w trakcie których przypomina sobie posiadane wcześniej zdolności. Naszym zadaniem jest tutaj doprowadzenie do tego, by był w stanie stoczyć swój ostateczny bój.

Mechanika rozgrywkiThe Longest Five Minutes to klasyczna przedstawicielka gatunku jRPG, która skupia się w głównej mierze na opowiadanej historii i której nieodzownym elementem jest eksploracja każdego ze światów, które pojawiają się w trakcie retrospekcji i wchodzenie w interakcję ze spotykanymi tam istotami. Każde wspomnienie jest jakby osobną misją, stawiającą za cel odszukanie utraconej wcześniej umiejętności.

Naturalnie rzecz biorąc nie każde wspomnienie będzie kojarzone wyłącznie z rzeczami przyjemnymi - w końcu pożądane tutaj zdolności zdobywa się przede wszystkim podczas walki. Ta ma tutaj charakter turowy i drużynowy, a naszego bohatera często wspierają jego kompani.

Warstwa technicznaGra została zaprojektowana w stylu pixel-art i w wielu aspektach technicznych nawiązuje do klasycznych przedstawicieli gatunku, dziś uważanych za kultowe. Autorzy zadbali również o klimatyczną ścieżkę dźwiękową utrzymaną w stylistyce fantasy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

The Longest Five Minutes

Wydania gry

już wydane
# 13 lutego 2018 PCPSVSwitch