Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

The Messenger

PCPS4Switch
Opis gry
The Messenger to zręcznościowa gra wpisująca się w gatunek metroidvania, za jej stworzenie odpowiedzialne jest kanadyjskie studio Sabotage. Produkcja została wydana na PC oraz konsolach Nintendo Switch i PlayStation 4.

Tytuł jest side-scrollową platformówką, która inspirowana była klasyczną serią Ninja Gaiden. Zarówno gameplay, jak i styl graficzny utrzymane zostały w klimacie retro.

Fabuła gryHistoria rozpoczyna się od ataku demonów na wioskę zamieszkaną przez wojowników ninja. Jedyny ocalały shinobi otrzymuje misję od tajemniczego bohatera, który nazywa go Posłańcem. Jego zadaniem staje się dostarczenie otrzymanego zwoju na szczyt góry, dzięki czemu może jeszcze uratować swój klan. To jednak dopiero początek przygody, podczas której odbędzie nawet podróż w czasie.

Mechanika rozgrywkiThe Messenger jest wymagającą produkcją bazującą na zdolności szybkiego reagowania na zagrożenia. Gameplay wymaga od nas częstej walki z potworami, skakania po platformach oraz stałego rozwijania postaci. Wraz z postępem w grze otrzymujemy dostęp do kolejnych narzędzi, w tym m.in. do liny z hakiem czy stroju umożliwiającego szybowanie. Umiejętne korzystanie z tych elementów pozwala nam dotrzeć w nawet pozornie niedostępne miejsca.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 marca 2019.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

The Messenger

  • Platformy: PCPS4Switch
  • Gatunek: Zręcznościowa» Platformówka
  • Producenci: Sabotage Studio (główny)
  • Wydawcy: Devolver Digital
  • Tematy Retro
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 30 sierpnia 2018 PCSwitch
# 19 marca 2019 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
SWITCH
PS4