The Order: 1886 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
The Order: 1886 to osadzona w steampunkowym klimacie gra akcji podejmująca próbę przepisania historii, przenosząca graczy do alternatywnej wersji Londynu z epoki wiktoriańskiej, gdzie mity żyją w sąsiedztwie technologii. Gra powstała w utytułowanym studiu Ready At Dawn, znanym przede wszystkim z wydań God of War na konsolkę PlayStation Portable.

Fabuła gryPrzedstawiony w grze Londyn znacznie odbiega formą od tego znanego z kart podręczników historii. Jest tak ze względu na dwa wydarzenia, które na zawsze odmieniły ludzkość. Pierwszym z nich jest proces mutacji, jaki zaobserwowała u siebie mała grupa ludzi, a który przyporządkował jej pewne cechy przypisywane jedynie bestiom. W taki sposób powstała nowa rasa, a różnice między nią a normalnymi ludźmi doprowadziły do wojny. Ludzkość przegrywała tę batalię do momentu, w którym Król Artur i Rycerze Okrągłego Stołu odkryli substancję zwaną Czarną Wodą, dającą im zdolności samoleczenia oraz znacznie wydłużającą ich życie. To właśnie ona, razem z rewolucją technologiczną, która właśnie miała miejsce i dała Zakonowi dostęp do futurystycznych broni, dała ludziom szansę na doprowadzenie wszystkiego do porządku. Każdy z członków organizacji posiada imię oryginalnego Rycerza Okrągłego Stołu - nam przyjdzie się wcielić postać Sir Galahada (zwanego też Graysonem), trzeciego tego imienia.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze jest dość liniowa i w znacznym stopniu przypomina tę zaprezentowaną w Gears of War - ważne jest w niej korzystanie z systemu osłon, a zatem chowanie się za elementami otoczenia przy jednoczesnym strzelaniu w przeciwnika. Rozgrywkę obserwujemy tutaj z perspektywy trzeciej osoby, a w czasie walki często musimy brać udział w tak zwanych Quick Time Events, w czasie których czas zwalnia, a my jesteśmy w stanie nieco spokojniej wykorzystać otoczenie lub atak do powalenia przeciwnika.

Całość została stworzona w mocno „londyńskiej”, mroczno-mglistej atmosferze. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego silnika autorom udało się osiągnąć piękną, imponującą rozmachem oprawę graficzną nacechowaną nawet najdrobniejszymi szczegółami, z świetną grą światła i cieni oraz doskonałymi filtrami.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 czerwca 2014.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
Gra

The Order: 1886

Wydania gry

już wydane
# 20 lutego 2015 PS4
# 20 lutego 2015 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4