Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - The Witcher 2: Assassins of Kings - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Znana także jako The Witcher 2: Assassins of Kings.
Opis gry
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to druga z kolei odsłona wspaniale przyjętej na całym świecie gry wydanej na podstawie książek Andrzeja Sapkowskiego, stworzonej przez polski oddział studia CD Projekt (CD Projekt Red). Po olbrzymim sukcesie pierwszej odsłony (ponad 100 nagród od czasu wydania) można tę serię nazwać najlepszą z tych wyprodukowanych przez nasz naród.

Produkcja po raz kolejny opowiada o przygodach tytułowego wiedźmina, Geralta. Akcja rozgrywa się tuż po wydarzeniach z pierwowzoru, kiedy to główny bohater przyjął zadanie zamordowanego króla Foltesta. W międzyczasie na okolicznej arenie pojawiają się dwaj nowi przeciwnicy, mające nikczemne plany wobec rodzin królewskich. Geralt natomiast znajduje się w samym środku tej złowieszczej intrygi.

Kontynuacja znanego i lubianego tytułu musiała przynieść ze sobą mnóstwo zmian. Tutaj warto wymienić między innymi nowości w systemie walki. Przede wszystkim należy powiedzieć, iż jest on teraz o wiele bardziej dynamiczny - możemy dokonywać uników i wykonywać ataki w dowolny sposób, co sprawia, iż wynik każdej walki zależy od naszej zręczności i umiejętności posługiwania się umiejętnościami naszego bohatera. Ponadto możemy teraz wykonywać tzw. combosy, czyli sekwencje ciosów, co dodatkowo urozmaica walki. Należy do tego dodać również mnogość stylów walki, które można łączyć, oraz mnóstwo czarów, specjalnie dla fanów magii.

Gra przenosi nas naturalnie do świata znanego z powieści naszego rodzimego pisarza. Tak bogato i szczegółowo opisane w książkach lokalizacje wręcz musiały zostać przeniesione na ekrany komputerów - podczas naszej wędrówki mamy okazję zajrzeć w wiele miejsc położonych w mieście Foltsam, jak również masę innych lokacji. Każda z nich jest wykonana z dbałością o szczegóły, co tworzy specyficzny klimat, tak dobrze znany fanom pierwszej odsłony.

Autorzy zaserwowali graczom pokaźny arsenał rozmaitych broni oraz czarów. Ponadto wprowadzone zostały wielopoziomowe lokacje (od teraz można wchodzić po drabinach czy schodzić schodami do podziemi). Nie mogło również zabraknąć zupełnie nowych potworów. Powróciły także rozbudowane misje, zarówno te tworzące wątek główny, jak i te związane z napotykanymi osobami, niegrającymi zbytniej roli w głównej fabule tytułu.

Oprawa wizualna i dźwiękowa gry stoi na bardzo wysokim poziomie, do czego przyzwyczaiła nas zresztą poprzednia odsłona tytułu. Świetne animacje, ciekawe modele postaci i fantastyczne, wykonane z dbałością o najdrobniejsze szczegóły lokacje - te elementy sprawiają, iż jest na czym zawiesić oko i czym się zachwycić.

Gra została wydana w pełnej polskiej wersji językowej. Została stworzona z myślą o posiadaczach komputerów klasy PC, w dodatku tylko tych dorosłych - produkcja bowiem przepełniona jest scenami bardzo brutalnymi.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 czerwca 2011.
Xbox 360
Dolby Digitalrankingi • HDTV 720p/1080i/1080p • 3 MB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje

Gry podobne do The Witcher 2: Assassins of Kings

Gra

The Witcher 2: Assassins of Kings

  • Platformy: PC360
  • Inne nazwy: Polska Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
  • Gatunek: Fabularna» cRPG» Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy

Wydania gry

już wydane
# 17 maja 2011 PC
# 17 maja 2011 PC
# 17 kwietnia 2012 360
# 17 kwietnia 2012 360