Tibia - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Tibia

PC
Opis gry
Tibia to jedna ze starszych, aczkolwiek chyba najbardziej kontrowersyjnych gier typu MMORPG. Stworzona przez niemiecką firmę CipSoft, oferuje graczowi możliwość stworzenia własnej postaci i rozwijania jej, głównie poprzez walkę z neutralnymi potworami. Gra jest darmowa, aczkolwiek można wykupić tzw. Premium Account, dające wiele korzyści - między innymi dostęp do nowych obszarów czy zupełnie nowe czary.

W grze otrzymujemy możliwość stworzenia postaci - wybierając początkowo jedynie płeć i nick przenosimy się na wyspę zwaną Rookgaardem. Jak sama nazwa może sugerować, wyspa ta stworzona została dla osób chcących zapoznać się ze strukturą gry. Mamy tutaj do dyspozycji tutorial wprowadzający graczy w tajniki produkcji. Na wyspie tej musimy zostać przynajmniej do ósmego poziomu doświadczenia - wtedy to jesteśmy w stanie udać się do wyroczni i dokonać ważnego wyboru, wyboru klasy. W grze do wyboru są cztery główne klasy bohaterów - Rycerz (Knight), Mag (Sorcerer), Druid oraz Paladyn (Paladin). Każda z tych postaci specjalizuje się czymś innym. Tak oto rycerz jest świetnym wojownikiem wręcz, doskonale sprawdza się w blokowaniu silniejszych potworów (podczas gdy magowie je zabijają). Mag korzysta z czarów ofensywnych, co pozwala mu bardzo szybko zdobywać punkty doświadczenia, jak i czyni go świetną osobą do szybkiego zabijania silnych potworów. Druid z kolei pała się czarami wspomagającymi i leczącymi. Jest to wspaniały pobratymiec rycerzy, gdyż posiada bogatą paletę silnych czarów leczących. Paladyn z kolei do walki używa broni dystansowych - dzięki temu świetnie poluje na potwory zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

Główną rzeczą, jaką robimy w grze jest zabijanie potworów. To właśnie dzięki nim otrzymujemy punkty doświadczenia, niezbędne do awansu na kolejne poziomy. Gra oferuje mnóstwo rozmaitych potworów, umiejscowionych w setkach najróżniejszych lochów i innych miejsc. Z niemal każdego potwora po zabiciu wypadają przedmioty - ich bogactwo jest przeogromne, co czyni grę jeszcze ciekawszą. Polowania to jednak nie jedyna funkcja dostępna w tej grze. Dostępne tutaj są również rozmaite misje, trudniejsze, które lepiej robić w grupie oraz te prostsze, doskonałe dla osób z niskim poziomem doświadczenia. Warto wspomnieć również o wprowadzonym niedawno systemie mountów, jak również o bogatym dostępie do różnych strojów (outfitów) - dodatki do nich są niestety dostępne jedynie dla posiadaczy Premium Account.

Ważnym elementem gry jest jej społeczność. W produkcji tej bardzo łatwo poznać nowych ludzi, gdyż znacznie ciekawsze jest polowanie w kilkuosobowych grupach. Ponadto tytuł oferuje rozbudowany system gildii, forum dyskusyjne. Każdy bardziej zaawansowany gracz może zostać Tutorem, czyli osobą, która pomaga jeszcze niedoświadczonym użytkownikom odnaleźć się w świecie Tibii.

Gra jest bardzo stara, a co za tym idzie - nie oferuje wysokiej jakości grafiki. Wszystko wykonane jest raczej w prowizoryczny sposób, co jednak ma swoje zalety i wyróżnia ten tytuł spośród całej masy nowoczesnych produkcji.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 01 maja 2011.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak trybu lokalnego
2+ graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Najświeższe informacje
 • #

  Tibia świętuje swoje 20 urodziny

  07 stycznia 2017
  Wydawałoby się, że czasy pikselowego MMO o nazwie Tibia dawno minęły - wszystko jednak wskazuje na to, że gra ma się dobrze. W dniu dzisiejszym minęła dwudziesta rocznica jej powstania i istnienia. Czyni ona...
 • #

  Tibia wdraża nowy system mikropłatności

  24 lipca 2014
  O tym, że gra Tibia stale traci na popularności wiadomo nie od dziś. Niemiecki CipSoft z tą sytuacją stara się radzić na różne sposoby - poprzez reklamę w sieciach promocyjnych, kampanię na łamach Steam...
 • #

  CipSoft wydaje letnią aktualizację gry Tibia

  11 lipca 2014
  Zgodnie ze swoją wieloletnią tradycją studio CipSoft wydało właśnie kolejną letnią aktualizację swojej flagowej produkcji - gry MMO o nazwie Tibia. Update wprowadził ze sobą sporo nowości, przeznaczonych...
Gra

Tibia

 • Platformy: PC
 • Gatunek: MMO
 • Producenci: CipSoft
 • Wydawcy: # CipSoft
 • Tematy Fantasy
 • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
13 stycznia 1997 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC