Tiny Barbarian DX - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Tiny Barbarian DX to stworzona z myślą o komputerach osobistych, a następnie wydana również na platformie Nintendo Switch gra platformowa niezależnego studia StarQuail Games. Pomysł na nią narodził się w głowie jednej osoby, która zaprojektowała ją w programie Game Maker i wydała, jeszcze bez przydomka „DX”, na platformie PC. Wyżej wspomniany deweloper postanowił wykorzystać pomysł, a pieniądze na jego realizację zebrać za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Kickstarter.

Fabuła gryW Tiny Barbarian DX poznajemy historię tytułowego Barbarzyńcy, który został porwany przez grupę kultystów. Po oswobodzeniu się z niewoli postanawia nie uciekać, a zamiast tego dokonać zemsty na swoich oprawcach. My mu w tym zadaniu pomożemy.

Mechanika rozgrywkiTiny Barbarian DX to typowa platformówka wykonana w drugim wymiarze. Zmierzamy w niej przed siebie, walcząc z pojawiającymi się przeciwnikami (głównie przy użyciu broni białej), skacząc po kolejnych platformach oraz omijając pułapki. Co jakiś czas przyjdzie nam zawalczyć z nieco ilniejzymi i bardziej wymagającymi bossami.

W grze możemy bawić się w pojedynkę, ale też w towarzystwie przyjaciela w dynamicznej kooperacji. Sama rozgrywka ma tutaj charakter hack'n'slasha i w dużej mierze polega na wyprowadzaniu odpowiednio potężnych combosów.

Warstwa technicznaGra została zaprojektowana w stylu pixelartowym, natomiast naszym zmaganiom towarzyszy bardzo wartka oprawa muzyczna, nawiązująca do ośmiobitowych klasyków gatunku.

Tiny Barbarian DX było wydawane częściami, każda z których była udostępniana jako darmowa aktualizacja podstawy. W każdej z nich można było liczyć na nowe fragmenty oprawy muzycznej, poziomy do zwiedzania oraz unikalnych przeciwników, w tym cięższych do pokonania bossów.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Tiny Barbarian DX

Wydania gry

już wydane
03 grudnia 2013 PC
# 10 października 2017 Switch