Gamedile.pl

#
Opis gry
Tokyo Tattoo Girls to stworzona przez japońskie studio Sushi Typhoon Games gra strategiczna wydana na konsolach PlayStation 4 i PlayStation Vita. Jako to często bywa w przypadku produkcji rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni, trafiła najpierw do użytkowników z Japonii. Aż rok trzeba było czekać na jej premierę na Zachodzie. Wraz z nią całość zadebiutowała na komputerach osobistych.

Fabuła gryJak sam tytuł gry może sugerować, cała jej akcja rozgrywa się w Tokio - stolicy Japonii. Po klęsce, jaka nią wstrząsnęła niektórzy jej mieszkańcy budzą się wyposażeni w supermoce. Samo miasto jest jednak odcięte od całej reszty świata. Aby zapanować nad porządkiem w jego wnętrzu władze powołują grupę zwaną Klanem - same klany tworzą z kolei tak zwany Syndykat. Choć plotki głoszą, że z miasta można się wydostać, aby to zrobić trzeba byłoby pokonać wszystkie 23 klany.

Mechanika rozgrywkiW Tokyo Tattoo Girls wcielamy się w postaci młodych dziewczyn, które wspólnie planują wydostanie się z Tokio. Każda z nich, po wspomnianej katastrofie naturalnej, dysponuje specjalnymi umiejętnościami, które jest w stanie wykorzystać w czasie walki. Ta z kolei stanowi motor napędowy całej zabawy i odbywa się na specjalnie do niej przygotowanych mapach taktycznych.

Warstwa technicznaGra została wykonana w stylu 2D i przedstawia nam stylistykę charakterystyczną dla produkcji rodem z Japonii. Całość oferuje całkowite wsparcie dla usługi PlayStation TV - naturalnie rzecz biorąc mowa tutaj o wersji na konsolkę PlayStation Vita. Gra została wykonana w humorystycznym stylu i, pomimo swojej kreskówkowej oprawy graficznej, oferuje pewnego rodzaju subtelnie podane treści, które przeznaczone są tylko dla dorosłego odbiorcy.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Tokyo Tattoo Girls

Wydania gry

już wydane
# 30 września 2016 PSV
# 14 listopada 2017 PC
# 14 listopada 2017 PSV
# 17 listopada 2017 PSV

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PSV