Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands to zaprojektowana z myślą o głównych platformach sprzętowych gra akcji, będąca kontynuacją serii, która swój początek miała w 2001 roku i od początku była sygnowana nazwiskiej Toma Clancy'ego - znanego zwłaszcza wśród graczy pisarza. Podobnie, jak to było z poprzednimi częściami cyklu, tak i tutaj mamy do czynienia z militarną strzelanką. Tym razem osadzoną w ogromnym i przepełnionym różnego rodzaju niebezpieczeństwami otwartym świecie, responsywnym na poczynania gracza.

Fabuła gryAkcja produkcji rozgrywa się w Boliwii w bardzo niedalekiej przyszłości, kiedy to wspomniane południowoamerykańskie państwo stało się jednym z największych producentów kokainy na świecie. Główny kartel narkotykowy występujący pod nazwą Santa Blanca z liderem w postaci El Sueño uczynił państwo prawdziwym centrum nielegalnego obrotu narkotykami, przyczyniając się do bezprawia, strachu, przemocy i niesprawiedliwości. Co więcej, kartel ten nie zamierza zamykać się we własnym kraju i planuje podbój całego świata.

Logicznym jest, że otwarta wojna nie ma tutaj sensu - rząd amerykański postanawia więc zdecydować się na bardziej ukryte, chirurgiczne wręcz działanie - posyła zatem za linie wroga swój najlepszy zespół The Ghosts, by zasiał on zamieszanie, osłabił, a następnie zniszczył porozumienie między kartelem a skorumpowanym rządem. Nie będzie to jednak łatwe zadanie w taki niebezpiecznym i przepełnionym pułapkami otoczeniu.

Mechanika i cechy gryW Wildlands autorzy oddali nam do dyspozycji jeden z największych otwartych światów (biorąc pod uwagę te stworzone przez Ubisoft), który przemierzać możemy z niemal kompletną dowolnością. W czasie naszej przygody przemierzymy rozległe dżungle, odwiedzimy setki wiosek i otwartych terenów, z których każdy inspirowany jest boliwijską kulturą. To właśnie eksploracja jest tutaj jednym z najważniejszych elementów. Jest ona ciekawa nie tylko ze względu na sam świat, ale i sposób jego przemierzania - możemy w nim korzystać z przeszło 60 różnych pojazdów, w tym opancerzonych pickupów, motorów crossowych, helikopterów czy łodzi.

Oczywiście w czasie zabawy będziemy liderami ugrupowania Ghosts - możemy przy tym grać w pojedynkę, kiedy to kontrolę nad pozostałymi członkami przejmie Sztuczna Inteligencja, bądź też w kooperacji z maksymalnie trzema przyjaciółmi (online), którzy mogą dołączyć do rozgrywki w dowolnym jej momencie. Każdą ze stawianych przed nami misji możemy przejść na swój własny sposób - czy to podchodząc do niej taktycznie, z ukrycia, czy też stosując metodę dywersji, albo po prostu wejść w otwartą walkę z przeciwnikami. Nie obędzie się bez sabotażu, przesłuchań, porwań.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 czerwca 2016.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i5-2400S @ 2.5 GHz / AMD FX-4320 @ 4 GHz lub ekwiwalent
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX660 / AMD R9 270X (2GB VRAM Shader Model 5.0 lub lepszy)
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: Intel Core i7- 3770@ 3.5 GHz / AMD FX-8350 @ 4 GHz lub lepszy
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX970/GTX 1060 / AMD R9 390/RX480 (4GB VRAM Shader Model 5.0 lub lepszy)
  • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni

Gry podobne do Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Gra

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands

Wydania gry

już wydane
# 07 marca 2017 PCPS4XO
# 07 marca 2017 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4