Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Torchlight II

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Torchlight II to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry z gatunku hack'n'slash, bardzo dobrze przyjętej przez graczy na całym świecie. Ogromne zainteresowanie pierwowzorem spowodowało najpierw jej port na konsolę Xbox 360, a w późniejszym okresie również zapowiedzenie opisywanej właśnie produkcji. Gra stworzona została przez firmę Runic Games, która debiutowała tą właśnie serią.

W produkcji wcielamy się w postać bohatera (lub bohaterki), który pozycję po zaginionym Alchemiku. Musi on znaleźć przyczynę nienaturalnego wymierania rasy Estherian, nim ci w zupełności znikną z kontynentu Videran.

Rozgrywka w grze rozpoczyna się naturalnie od stworzenia własnego bohatera, którego poczynaniami będziemy kierować. Autorzy oddali nam do dyspozycji rozbudowany edytor, pozwalający nie tylko na określenie podstawowych cech postaci (takich, jak rasa, klasa czy płeć), ale również dokładne wytyczenie kierunku rozwoju umiejętności i bardziej precyzyjne określenie budowy ciała. Warto wspomnieć, iż gra oferuje cztery zupełnie nowe klasy bohaterów do wyboru. Możemy na przykład wybrać tajemniczego Outlandera - uzbrojonego bandytę, wytrenowanego w akademii Embermage'a, specjalizującego się w rzucaniu zaklęć, dzikiego Berserkera wprost z mroźnej północy oraz zaradnego Inżyniera. Naturalnie rzecz biorąc każda z tych profesji pełni odmienną rolę w walce i posiada swoje własne umiejętności. Różnica objawia się jednak przede wszystkim w stylu walki.

Należy powiedzieć, iż gra oferuje otwarty świat, w którym otrzymujemy pełną swobodę. Możemy udać się na polowanie do pobliskich katakumb, zwiedzić okoliczną plażę czy udać się dalej, w góry. Rozgrywka nie jest już zamknięta w obrębie jednego miasta. Wszystkie mapy i poziomy generowane są losowo, co zapewnia unikalne przeżycia wraz z każdym rozpoczęciem gry.

Ważnym elementem Torchlight II jest rozbudowany tryb multiplayer, umożliwiający kooperacyjną zabawę z przyjaciółmi zarówno przez sieć lokalną, jak i przez Internet (za darmo). Nowy tryb dobierania kompanów umożliwi szybkie znalezienie przyjaciół i dołączenie do istniejących już gier.

Oprawa graficzna gry jest jeszcze bardziej dopracowana, niż w poprzedniczce. Zachowała jednak specyficzny klimat, z którego słynie seria. Warto zauważyć, że został wprowadzony nowy ulepszony interfejs użytkownika. Został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić początkującym graczom szybkie połapanie się w świecie gry. Intuicyjność nie wiąże się tutaj z ograniczeniem funkcji, których nadal jest masa. Ponadto należy wspomnieć, iż do gry został dołączony tak zwany TorchED - edytor pozwalający graczom tworzyć własne modyfikacje do gry. Możliwości jest sporo, a własnymi projektami można się dzielić ze znajomymi, korzystając z nich w trybie gry wieloosobowej.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 21 marca 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  Torchlight II trafi na wiodące konsole 3 września

  13 czerwca 2019
  Torchlight II, czyli jeden z popularniejszych klonów Diablo, już 3 września trafi na łamy PlayStation 4, Xboksa One i Switcha - poinformował wydawca ze studia Perfect World Entertainment. Gra dostępna będzie...
 • #

  Już przeszło 2 miliony sprzedanych egzemplarzy gry Torchligh...

  26 lipca 2013
  Dość sporym sukcesem gry Torchlight II pochwalił się na swoim Twitterze jej deweloper, Runic Games, mówiąc, iż sprzedała się ona już w przeszło 2 milionach egzemplarzy. Twórca nie krył swojego zadowolenia -...
Gra

Torchlight II

 • Platformy: PCPS4XOSwitch
 • Gatunek: RPG» Hack & slash
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Perspektywa: Widok izometryczny
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 20 września 2012 PC
20 września 2012 PC
planowane
03 września 2019 PS4XOSwitch