Gamedile.pl

#
Opis gry
Transformers: Rise of the Dark Spark jest grą akcji opartą na licencji popularnej marki wykreowanej przez firmy Hasbro oraz Takara Tomy. Za przygotowanie produkcji odpowiedzialne jest studio [firma=Edge-of-Reality]Edge of Reality[/irma], którego dzieło trafiło ostatecznie na PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii i 3DS. Rise of the Dark Spark łączy w sobie światy Transformers: War for Cybertron i Transformers: Fall of Cybertron oraz filmowe uniwersum, co zapewniło graczom szeroki dostęp do postaci występujących w tych pozycjach.

Wersja na 3DSPodczas gdy wszystkie inne edycje tej gry można by określić mianem strzelanek, wersja przeznaczona na handhelda Nintendo jest strategią z elementami RPG oraz turowymi starciami. Rozgrywki toczą się tu głównie na dwuwymiarowych mapach, choć niekiedy przenosimy się także do trójwymiaru podczas bitw jeden na jeden. Odpowiada za nią studio WayForward Technologies.

Fabuła gryHistoria skupia się na tytułowej Czarnej Iskrze - potężnym artefakcie posiadającym moc tworzenia wyrw w wymiarach. Niesie on ze sobą chaos i wielkie zagrożenie, zarazem jest odpowiedzialny za spotkanie się dwóch światów. Próby przechwycenia go przez Optimusa Prime'a oraz jego Autoboty kończą się niepowodzeniem. Tymczasem dowodzone przez Megatrona Decepticony jeszcze nigdy nie były tak blisko zwycięstwa nad odwiecznymi wrogami.

Mechanika rozgrywkiW Transformers: Rise of the Dark Spark do naszej dyspozycji oddano aż 40 różnych postaci, a każda z nich dysponuje innymi broniami i umiejętnościami, a przede wszystkim możliwością przemiany w konkretny środek transportu. W grze obserwujemy naszych bohaterów z perspektywy trzecioosobowej - sam gameplay jest zaś głównie oparty na toczeniu bojów z innymi robotami, często obsypując ich pociskami. Dzięki elementom RPG mamy możliwość rozwijania naszych podopiecznych i zmiany ich w coraz skuteczniejszych wojowników.

Produkcja pozwala też na zabawę wieloosobową, a wraz z nią oferuje m.in. tryb kooperacyjny online dla maksymalnie 4 graczy, zatytułowany Extinction. Wraz z kompanami toczymy w nim boje z kolejnymi hordami wrogów.
Opis gry napisał # Krzysiek „Bebop” Kałuziński, ostatnia aktualizacja - 08 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, multiplayer
Gra

Transformers: Rise of the Dark Spark

  • Platformy: PC360PS33DSWii UPS4XO
  • Gatunek: Gra akcji» TPP
  • Producenci: Edge of Reality
  • Wydawcy: Activision Blizzard
  • Tematy Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 24 czerwca 2014 PC360PS33DSWii UPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
XO
PS3
PS4
3DS
WiiU