Gamedile.pl

#

Tunic

PCXO
Opis gry
Tunic to zaprojektowana przez Andrew Schouldice'a gra platformowo-zręcznościowa, która debiutowała pod nazwą Secret Legend jeszcze w 2016 roku. Dwa lata później, w czasie targów E3 2017, została zaprezentowana pod ostateczną nazwą jako jeden z projektów dostępnych w ramach programu ID@Xbox.

Fabuła gryPoznajemy historię człekokształtnego liska, który żyje w świecie nie do końca przyjaźnie do niego nastawionym. W poszukiwaniu swojego miejsca na tej planecie, eksploruje kolejne jego rejony, nawiązując różnorakie znajomości.

Fabuła w grze jest prezentowana wyłącznie w formie wizualnej - postaci wypowiadają słowa w swoim fantastycznym języku. Musimy zatem polegać na naszym rozumieniu sytuacji z samego jej kontekstu.

Mechanika rozgrywkiPod względem rozwiązań na tle mechaniki rozgrywki, gra w wielu aspektach przypomina pierwsze odsłony serii The Legend of Zelda. Jej głównym członem jest zatem eksploracja ogromnych przestrzeni, walka z napotykanymi przeciwnikami oraz kolekcjonowanie ekwipunku. Nie brakuje również udoskonalania kierowanej przez nas postaci, by ta lepiej radziła sobie w czasie walki.

To właśnie walka jest elementem centralnym produkcji. Pojedynki mają tutaj charakter zręcznościowy i sprowadzają się do umiejętnego łączenia kombinacji ataków z unikami i parowaniem ciosów przeciwnika. Nie obywa się oczywiście bez korzystania z umiejętności specjalnych.

Warstwa technicznaTunic zostało wyposażone w artystyczną oprawę graficzną z pastelowymi kolorami oraz sympatycznymi animacjami jako elementami charakterystycznymi dla niej. Warstwa graficzna powstała na bazie silnika Unity.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Tunic

  • Platformy: PCXO
  • Gatunek: Platformówka» Zręcznościowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

planowane
# 2018 PCXO