Gamedile.pl

#
Znana także jako Ultra Street Fighter 2: The Final Challengers.
Opis gry
Ultra Street Fighter II: The Final Challengers to przygotowany z myślą o konsoli Nintendo Switch remaster drugiej odsłony jednego z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie cyklów bijatyk, która swojej pierwotnej premiery doczekała się w 1991 roku na łamach między innymi konsoli Nintendo Entertainment System. Przygotowania odświeżonej edycji podjęło się studio Capcom (właściciel marki), któremu we wszystkim pomogło UDON Entertainment.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w grze, podobnie, jak to było w pierwowzorze, polega na dynamicznych starciach obserwowanych z boku, w których do dyspozycji otrzymujemy szereg postaci (w tym dwie nowe - Evil Ryu i Violent Ken), z których każda różni się umiejętnościami, wyglądem i stylem walki, ale też historią, którą poznajemy w trakcie zabawy. Zabawa toczy się natomiast w oparciu o typowe dla całego gatunku schematy.

Jedną z największych nowości obecnych w grze jest wprowadzenie osobnego trybu pierwszoosobowego. Wcielamy się w nim w postać Ryu, a naszym zadaniem jest trzymanie Joy-Conów w taki sposób, by wyzwalać Hadokeny i Shoryukeny własnymi rękoma.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji została, naturalnie rzecz biorąc, podrasowana w taki sposób, by pasować do współczesnych standardów i nowej platformy sprzętowej, na którą trafiła. Ponadto autorzy zaimplementowali specjalną galerię wysokiej rozdzielczości grafik, w której możemy przejrzeć przeszło 1400 grafik koncepcyjnych z gry w najwyższej jakości i rozdzielczości. Nową funkcją ściśle związaną z technikaliami jest również możliwość edycji kolorów poszczególnych części ciała i ubioru zawodników.

Sama oprawa graficzna jest z kolei zależna od naszego wyboru - możemy zadecydować o tym, czy chcemy obserwować nowoczesną i odświeżoną grafikę, czy też poczuć zapach klasyki i zdecydować się na tradycyjny, znany z oryginału pixel-art.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, rywalizacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Ultra Street Fighter II: The Final Challengers

  • Platformy: Switch
  • Gatunek: Bijatyka
  • Producenci: Capcom
  • Wydawcy: Capcom
  • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

już wydane
# 26 maja 2017 Switch
# 26 maja 2017 Switch