Gamedile.pl

#
Opis gry
Unbox: Newbie's Adventure jest stworzoną przez niezależne brytyjskie studio deweloperskie Prospect Games grą platformową, w której jesteśmy w stanie pokierować kartonowymi pudełkami. Gra trafiła na komputery osobiste i konsole ósmej generacji, jak również na platformę Nintendo Switch.

Pomysł na Unbox zrodził się w czasie imprezy EU4 Game Jam, w czasie której twórcy z całego świata mieli określony czas, aby stworzyć gry o dowolnej tematyce, bazujące na silniku Unreal Engine 4.

Fabuła gryHistoria opowiedziana w grze obraca się wokół firmy znanej jako Global Postal Service (GPS), która świadczy usługi pocztowe. Z uwagi na fakt, że stoi ona u krawędzi bankructwa, musi znaleźć sposób na tańsze dostarczanie przesyłek do klientów. Tym sposobem okazują się paczki, które same się dostarczają. Poznamy tutaj Newbiego - jedną z nich Będzie musiał udowodnić, że jest godny swojego nietypowego zawodu.

Mechanika rozgrywkiUnbox: Newbie's Adventure to wykonana w przyjemnej stylistyce trójwymiarowa gra platformowa, w której kierujemy kartonowym pudełkiem - naszym zadaniem jest docieranie do końca kolejnych poziomów. Za sprawą umiejętności otwierania się, jesteśmy w stanie skakać na bardzo duże odległości. Podczas zabawy nie tylko zwiedzamy świat, ale też pokonujemy przeciwników - w tle fabularnym znajduje się bowiem również postać okrutnego bossa, który zagraża światu.

Pudełko, którym kierujemy jesteśmy w stanie personalizować, przywdziewając na nie różnego rodzaju dodatki i akcesoria, czy też zmieniając jego kolor.

Gra wspiera opcję rozgrywki wieloosobowej, jednak tylko lokalnej. Zachęca do zabawy przy wspólnej kanapie, na podzielonym ekranie.

Warstwa technicznaUnbox: Newbie's Adventure zostało utrzymane w bardzo kolorowej stylistyce i stara się zachowywać humorystyczną atmosferę. Jak już zostało wspomniane wcześniej, gra powstała na bazie silnika Unreal Engine 4, który zagwarantował jej wysokiej jakości oprawę graficzną. W czasie zabawy jesteśmy w stanie zwiedzać poziomy cechujące się sporym zróżnicowaniem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 18 października 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, kooperacja, single player, split screen
brak trybu sieciowego
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows Vista
  • Procesor: Dual Core 2.0Ghz+
  • Pamięć: 1 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA 9800 GTX/ AMD 7750 (DDR3)
  • Miejsce na dysku: 7 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: Quad Core 2.5GHz+
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 960 / AMD HD 5970
  • Miejsce na dysku: 7 GB
Gra

Unbox: Newbie's Adventure

Wydania gry

już wydane
# 05 września 2016 PC
# 26 lipca 2017 PS4
# 26 lipca 2017 PS4XO
# 21 października 2017 Switch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO
SWITCH