WRC 3 (FIA World Rally Championship 3) - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

WRC 3

PC360PS3PSV
Znana także jako FIA World Rally Championship 3.
Opis gry
WRC 3 to stworzona przez włoskie studio Milestone gra wyścigowa, która jako jedyna została wyposażona w oficjalną licencję Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Zapewnia to realizm, a przynajmniej jeżeli chodzi o nazwy aut, torów i kierowców, jak również zespołów, do których przynależeli w roku 2012. Produkcja jest trzecią odsłoną zapoczątkowanej w 2010 roku serii. Powstała w wersjach na PC, Xboxa 360, PlayStation 3 i Vita. Gry nie należy mówić z produkcją o tym samym tytule wydaną w 2003 roku.

Mechanizm rozgrywkiNajnowsza odsłona gry WRC oferuje uproszczony mechanizm rozgrywki, który nieco zmniejsza poziom realizmu (nadrabiany jednak innymi elementami). Uproszczenie jest rezultatem przemyśleń autorów na temat tego, że gra powinna być przystępna dla użytkowników niezaznajomionym jeszcze z ideą wyścigów - jak jednak obiecują autorzy, ci bardziej doświadczeni w grze tej również się nie będą nudzić.

Oprawa graficznaNajnowsza odsłona serii powstała na zupełnie nowym silniku, co gwarantuje zmienioną szatę graficzną. Lokacje, po których przyjdzie nam się ścigać są teraz bardziej szczegółowe. Zwiększony został ponadto realizm rozgrywki, poprawie uległy efekty świetlne. Od teraz również trasy, na których toczyć się będzie wyścig będą wypełnione po brzegi widzami obserwującymi z zapartym tchem to, co dzieje się na torze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 08 października 2012.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-4 graczy, rywalizacja, single player, hot seat
2-16 graczy, rywalizacja, multiplayer
Gra

WRC 3

Wydania gry

już wydane
# 12 października 2012 PC360PS3
# 19 października 2012 360PS3
# 26 października 2012 PCPSV
# 26 października 2012 PSV