Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Stworzona przez rosyjskie studio Gaijin Entertainment gra akcji przeznaczona wyłącznie do rozgrywek sieciowych. Osadzona została w realiach II Wojny Światowej i daje graczom możliwość wspólnego zakosztowania dynamizmu i emocji towarzyszącym walkom powietrznym.

Gra daje nam możliwość pokierowania setkami różnych modelów samolotów, z których każdy został wyposażony w bardzo szczegółowo stworzony kokpit oraz wiele różnorakich, możliwych do ulepszenia broni. Autorzy w głównej mierze postanowili położyć nacisk na realizm, w związku z czym gra nie jest zaledwie zręcznościówką - bliżej jest jej nawet do symulatora. Sama rozgrywka polega w głównej mierze na toczeniu pojedynków, a właściwie rozgrywaniu ważnych bitew, które znane są nam z kart historii. Walki te jednak nie ograniczały się jedynie do powietrza - wielkie historyczne pojedynki nie były bowiem rozgrywane wyłącznie w przestworzach. Również War Thunder bierze to pod uwagę, zmuszając graczy do walki także na lądzie i morzu.

Ważnym elementem produkcji, podobnie, jak w większości gier MMO jest rozwijanie własnego konta. Wraz z rozgrywaniem kolejnych pojedynków jesteśmy tu w stanie pozyskać umiejętności lotnicze, jak również zwiększać te wcześniej zdobyte. Dodatkowo ulepszeniom, jak już wcześniej zostało wspomniane, podlegają także różne bronie, w które wyposażone są samoloty.

Gra oferuje całą masę rozwiązań społecznościowych. Gracze mogą komunikować się ze sobą przy pomocy czatu, prywatnych wiadomości. Mają również możliwość tworzenia i dołączania do klanów, a także zawierania sojuszy czy zapraszania przyjaciół do wspólnej rozgrywki. Nie oznacza to, że w grze nie znajdzie się miejsce dla samotnych pilotów - tym system automatycznie przydzieli kompanów do zabawy.

Wcześniej wspomniany realizm odzwierciedla również oprawa graficzna produkcji. Została stworzona z należytą dokładnością - modele samolotów w doskonały sposób pasują do swoich prawdziwych odpowiedników. Jeżeli natomiast chodzi o środowisko to to zostało zaprojektowane na podstawie zdjęć satelitarnych z zaznaczeniem zmian w terenie, jakie zaszły od lat 40. XX wieku.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 stycznia 2013.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Najświeższe informacje
 • #

  War Thunder z pięcioma milionami zarejestrowanych graczy

  04 listopada 2013
  Minął rok od czasu, gdy na rynku pojawiła się gra War Thunder rosyjskiego studia Gaijin Entertainment. Autorzy w związku z tym postanowili opublikować specjalny zwiastun podsumowujący wszystko to, co...
 • #

  War Thunder już na Steamie

  15 sierpnia 2013
  Po wielu miesiącach testów wersji beta gry War Thunder autorzy postanowili, iż jest ona gotowa do oficjalnego wydania. W związku z powyższym gra jest już dostępna - i udostępniana w modelu free to play - na...
 • #

  War Thunder trafi także na konsolę PlayStation 4

  14 maja 2013
  Fani jednej z najpopularniejszych militarnych gier MMO o nazwie War Thunder z pewnością ucieszą się z faktu, iż seria ta pojawi się także na łamach konsol stacjonarnych, a konkretnie PlayStation 4. Informacja ta...
Gra

War Thunder

 • Platformy: PCPS4
 • Gatunek: MMO
 • Producenci:
 • Wydawcy:
 • Wsparcie dla:

Wydania gry

już wydane
15 sierpnia 2013 PC
# 29 listopada 2013 PS4