Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

WarGroove

PCPS4XOSwitch
Opis gry
WarGroove to stawiająca zarówno na dynamiczną rozgrywkę, jak i na opowiadaną historię turowa gra strategiczna zaprojektowana przez osadzone w Londynie studio deweloperskie Chucklefish. Autorzy przy jej tworzeniu czerpali inspirację przede wszystkim z klasycznego Advance Wars na konsolkę GameBoy Advance, chcąc odtworzyć jego prosty w opanowaniu model zabawy, ale też wysoki poziom trudności. WarGroove jest właśnie efektem tych starań.

Mechanika rozgrywkiRozgrywka w WarGroove pozwala nam przejąć kontrolę nad jednym z przeszło dwunastu dowódców przynależących do czterech różnych frakcji. Do każdego z nich przypisana jest osobna kampania, która streszcza jego losy oraz tłumaczy jego obecną osobowość i ambicje. Zarówno poruszanie się po rozległych mapach, jak i walka rozgrywają się tutaj w systemie turowym, w wielu aspektach przypominającym między innymi popularną serię Heroes of Might & Magic. Tutaj również ważne jest zdobywanie wrogich zamków i toczenie boju z neutralnymi postaciami, a także rozwijanie własnego dowódcy i wyposażanie go w coraz lepsze przedmioty.

Całość oferuje możliwość rozgrywki dla maksymalnie czterech osób jednocześnie, zarówno w trybie sieciowym, jak i lokalnie, przy jednym komputerze lub konsoli (gracze wymieniają się ze sobą, w zależności od tego, czyja tura rozgrywa się w danym momencie). Multiplayer nie opiera się jednak wyłącznie na rywalizacji - równie dobrze możemy połączyć siły z naszym przyjacielem, by pozbyć się innych rywali.

Warstwa technicznaOprawa graficzna produkcji powstała w formie pikselowej, jednakże w pełni wspiera wysokie rozdzielczości ekranu. Cała gra została rozbudowana o różnego rodzaju narzędzia modderskie, które pozwalają jej najbardziej zagorzałym wielbicielom na tworzenie własnych modyfikacji i dzielenie się nimi z całą społecznością.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 marca 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
brak danych
Najświeższe informacje
Gra

WarGroove

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Strategiczna» Turowa
  • Producenci:
  • Wydawcy:

Wydania gry

już wydane
# 01 lutego 2019 PCXOSwitch
planowane
# 2019 PS4