Way of the Samurai 3 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Way of the Samurai 3 jest przygodową grą akcji stworzoną przez Acquire z myślą o konsolach PS3 oraz Xbox 360, na których tytuł zadebiutował w 2009 na rynku Zachodnim. Od 2016 pozycja jest także dostępna dla posiadaczy pecetów.

Fabuła gryHistoria toczy się w erze Sengoku, w fikcyjnej prowincji Amana. Rządzi w niej Lord Fujimori Shuzen, który obalił poprzedniego władcę, Lorda Sakurai. Klan nowego rządcy zyskał przez to wielu wrogów, dlatego skupia się na rozwoju własnego wojska. To jest jednak możliwe wyłącznie dzięki narzuceniu wysokich podatków oraz przymuszaniu rolników do pracy.

Gracz ma możliwość dołączenia do trzech stronnictw. W przypadku Fujimori będzie wspierał aktualnego władcę, z kolei wiążąc się z klanem Ouka, poprze wasalów Lorda Sakurai. Ostatnią stroną konfliktu są wieśniacy Takatane, którzy pragną tylko pokoju.

Mechanika rozgrywkiWay of the Samurai 3 to trzecioosobowa pozycja, w której wcielamy się w samuraja. Gameplay opiera się na prowadzeniu rozmów, podejmowaniu się pracy i misji, jak również walce. To jednak głównie od nas zależy, który z tych aspektów zabawy będzie najsilniej eksploatowany.

Dużą rolę odgrywa tutaj eksploracja, którą autorzy zdecydowali się ułatwić, poprzez umożliwienie szybkiej podróży między punktami na mapie. Czas w Way of the Samurai 3 nieustannie płynnie, także podczas takich wędrówek. Jedna sekunda rzeczywistego odpowiada w tym wypadku jednej minucie w grze. Autorzy odeszli za to tym razem od limitu czasowego, więc prowadzić rozgrywkę możemy we własnym tempie.

W walce skorzystać możemy z przeszło 100 rodzajów uzbrojenia, od mieczy po włócznie, a dzięki systemowi craftingu u kowala możemy wykuć własną broń złożoną z różnych elementów. W porównaniu do poprzedniej odsłony nowością jest pojawienie się możliwości proszenia o litość w przypadku przegranego pojedynku. Z opcji tej korzystają także nasi przeciwnicy. Pojawiła się również technika, dzięki której możemy jednym ciosem zabić wroga, a nawet wykonać łańcuch takich ataków na kilku przeciwnikach.

W Way of the Samurai 3 dołączyć do nas może jeden z 14 bohaterów niezależnych. Nie tylko towarzyszy nam on w podróży, może również z nami zamieszkać, a także wymagany jest przy niektórych pracach.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 09 sierpnia 2018.
Xbox 360
pobieranie zawartości gry • HDTV 720p/1080i/1080p • 416 KB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Way of the Samurai 3

Wydania gry

już wydane
# 13 listopada 2008 PS3
# 12 marca 2010 360
# 26 marca 2010 PS3
# 23 marca 2016 PC

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3