Yakuza 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Yakuza 2 to stworzona z myślą o konsoli PlayStation 2 i wydana przez studio SEGA bezpośrednia kontynuacja gry akcji z 2005 roku, wprowadzająca nie tylko nową warstwę fabularną, ale i zmiany w kwestii mechaniki rozgrywki. Całość na samym początku trafiła do Japonii, by dopiero po jakimś czasie zadebiutować na Zachodzie. Tam pojawiła się w wersji z japońskim dubbingiem i angielskimi napisami.

Fabuła gryHistoria opowiadana w produkcji rozpoczyna się rok po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwszej odsłonie cyklu. Po raz kolejny przybliżona nam zostaje postać Kazumy Kiryu - byłego członka japońskiej mafii (tytułowej Yakuzy). Przez rok [przerwy między obiema produkcjami] klanowi Tojo nie powodziło się zbyt dobrze - nie dość, że stanął na krawędzi rozłamu, znalazł się także na przedsionku wojny z gangiem Omi-rengo z Osaki. Z uwagi na fakt, że klan nie mógłby sobie poradzić w inny sposób, zmuszony jest do wezwania właśnie Kazumy - jego byłego lidera.Ten jednak, przyzwyczajony już do spokojniejszego życia, planuje zaprowadzić pokój w inny niż przemoc sposób.

Mechanika rozgrywkiPodobnie jak pierwsza odsłona cyklu, Yakuza 2 prezentuje bardzo różnorodne podejście do rozgrywki. Przeważająca część rozgrywki jest tutaj poświęcana walce, głównie ze względu na fakt, że przeciwnicy pojawiają się tutaj niemal co krok. Autorzy zdecydowali się na wprowadzenie większej ilości ataków, jakimi teraz dysponujemy. Od teraz do dyspozycji mamy dwa posunięcia zwykłe, blok, odskok oraz chwyt. Powrócił również system heat, który jest wywoływany przez ferwor walki, a który pozwala nam wykonać dewastujące przeciwnika ataki.

Yakuza 2 wprowadza także element charakterystyczny dla produkcji z gatunku RPG - system zdobywania poziomów doświadczenia. Gdy mężczyzna zdobędzie określoną ilość punktów doświadczenia, będzie w stanie przyswoić sobie nowe techniki walki.

Gra wciąż stawia przed nami iluzję otwartego świata, w którym możemy wchodzić niemal do każdego budynku i tam poddawać się aktywnością dodatkowym, w tym walkom w klatce czy piciu piwa w pobliskim barze. Możemy tu nawet prowadzić własny klub nocny, co jednak sprowadza się przede wszystkim do dobierania elementów jego wystroju oraz rozmów z pracującymi w nim hostessami.

Warstwa technicznaW 2012 roku gra została wydana w ponownie w ramach kolekcji Yakuza1&2 HD Collection (razem ze swoim pierwowzorem). Poddano ją wtedy lekkiemu remasterowi, zwiększając rozdzielczość do 1080p, jak również zapewniając wiele poprawek natury czysto technicznej,
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Yakuza 2

  • Platformy: PS2
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci: Amusement VisionSEGA
  • Wydawcy: # SEGA
  • Tematy Gangsterska
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 grudnia 2006 PS2
# 09 września 2008 PS2
# 19 września 2008 PS2

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS2