Gamedile.pl

#
Znana także jako Ryu no Gotoku Kiwami.2.
Opis gry
Yakuza Kiwami 2 to zaprojektowany z myślą o konsoli PlayStation 4 gruntowny remake znanej jeszcze z platformy PlayStation 2 gangsterskiej gry akcji. Zbudowany został od podstaw przez firmę Ryu ga Gotoku Studio, która - pomimo dzielenia tytułu z japońską nazwą serii - nie zajmuje się tworzeniem wyłącznie tegoż cyklu (aczkolwiek jest on jej dziełem flagowym). Jak często z tego typu produkcjami bywa, ta również początkowo ukazała się wyłącznie na terenie Japonii.

Zmiany w remake'uJedną z największych zmian w remake'u gry jest fakt wprowadzenia iluzji otwartego świata, w którym możemy wejść do każdego sklepu czy budynku znajdującego się w mieście bez zobaczenia ekranu ładowania. Autorzy zdecydowali się również wprowadzić nowy wątek poboczny („The Truth of Majima”), jak również poprawić sterowanie w grze, by ułatwić kierowanie główną postacią i uczynić rozgrywkę jeszcze płynniejszą.

Warstwa technicznaZ uwagi na fakt, że całość została przeniesiona na nową i nowoczesną platformę sprzętową, wielkie zmiany dosięgnęły jej warstwy wizualnej, która została oparta od podstaw na nowym silniku Dragon Engine, który po raz pierwszy został wykorzystany w grze Yakuza 6.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 28 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Najświeższe informacje
 • #

  Yakuza Kiwami 2 z datą premiery

  19 marca 2018
  SEGA podała oficjalną datę premiery Yakuza Kiwami 2. Produkcja zadebiutuje w Ameryce i Europie już 28 sierpnia. Tytuł dostępny będzie wyłącznie na konsoli Playstation 4, a zakupić będzie można zarówno jego...
Gra

Yakuza Kiwami 2

 • Platformy: PS4
 • Gatunek: Gra akcji
 • Producenci: SEGA
 • Wydawcy: SEGA
 • Tematy Gangsterska
 • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 07 grudnia 2017 PS4
# 28 sierpnia 2018 PS4

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS4