Gamedile.pl

#

Yoku's Island Express

PCPS4XOSwitch
Opis gry
Yoku's Island Express to dynamiczna dwuwymiarowa gra platformowa typu metroidvania zaprojektowana z myślą o większości wiodących platform sprzętowych, implementująca do głównego gatunku elementy znane z gier typu pinball. Jej stworzenia podjęło się niewielkie studio deweloperskie Villa Gorilla - udało mu się pozyskać wsparcie brytyjskiego Team17, które przejęło tu rolę wydawcy.

Fabuła gryZaprezentowana w Yoku's Island Express historia przedstawia nam postać uroczego, choć niedużego chrząszcza, który zatrudnia się w poczcie jako listonosz. Przenosimy się na wyspę Mokumana i pomagamy mu w wykonywaniu jego codziennego zawodu. Jak się jednak niedługo potem okazuje, starożytne bóstwo, które sprawowało opiekę nad krainą zostało uwięzione w pełnym koszmarów śnie. Ten wpływa na porządek na wyspie, przez co jest ona nękana przez różnego rodzaju katastrofy. U boku niewielkiego protagonisty wyruszamy w podróż mającą na celu przywrócenie wyspie dawnego porządku i znalezienie sposobu na to, by obudzić uśpionych bogów.

Mechanika rozgrywkiYoku's Island Express jest dość nietypową przedstawicielką gatunku dwuwymiarowych gier platformowych. Obok elementów typowych dla niego, a zatem eksploracji, skakania po platformach i walki z przeciwnikami, znajdują się te powiązane z pinballem. Świat gry jest naszpikowany flipperami, a bohater, którym się poruszamy toczy przed sobą kulkę. W związku z tym napotykając na wspomniane flippery zostajemy wyrzuceni w docelowym kierunku. Nadaje to całej zabawia dynamizmu, jednocześnie wprowadzając element logiczny - sami musimy zadecydować, w jaki sposób wskoczyć na flipper, by trafić w pożądane miejsce.

Wraz z dokonywanym w czasie zabawy progresem jesteśmy w stanie pozyskiwać różnego rodzaju bonusy i dodatkowe umiejętności - te często pozwalają nam odwiedzić wcześniejsze lokacje ponownie, by odkryć sekretne przejścia czy odwiedzić miejsca wcześniej dla nas niedostępne. Jest to zresztą element charakterystyczny dla gatunku metroidvanii.

Warstwa technicznaOprawa graficzna w grze Yoku's Island Express została narysowana odręcznie i odzwierciedla przyjemny klimat baśniowego fantasy. Każda z lokacji, które jesteśmy tu w stanie odwiedzić obfituje w kolory, ale i w barwnych bohaterów, którzy jeszcze bardziej różnicują i ubarwiają naszą przygodę.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 03 stycznia 2018.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Yoku's Island Express

  • Platformy: PCPS4XOSwitch
  • Gatunek: Platformówka
  • Producenci: Villa Gorilla
  • Wydawcy: Villa Gorilla
  • Tematy Fantasy
  • Perspektywa: Z boku
  • Prezentacja: 2D

Wydania gry

planowane
# 2018 PCPS4XOSwitch

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
PS4
XO
SWITCH