Gamedile.pl

#
Opis gry
Animal Crossing: Pocket Camp jest pierwszą odsłoną bardzo popularnej, znanej z platform koncernu Nintendo serii symulatorów życia, która pojawiła się na łamach platform mobilnych z systemami iOS oraz Android. Gra trafiła do cyfrowej dystrybucji w darmowej wersji z wbudowanymi mikrotransakcjami, które są w pełni opcjonalne.

Mechanika rozgrywkiW Animal Crossing: Pocket Camp stajemy się managerami zarządzającymi wypełnionym zwierzętami obozem letniskowym przeznaczonym dla zwierząt, a naszym głównym zdaniem jest stałe dbanie o ich potrzeby - w tym celu dostarczamy im odpowiednich rodzajów jedzenia (wiele z nich musimy zdobyć, na przykład poprzez łowienie), stawiamy odpowiednie budynki i elementy wystroju. Za każdą zrealizowaną przez nas prośbę czy zachciankę otrzymujemy materiały, z których wytworzyć możemy nowe przedmioty.

Bardzo ważnym elementem zabawy jest wchodzenie w bezpośrednią interakcję ze zwierzakami, na przykład poprzez rozmowę. Czynienie odwiedzających naszymi przyjaciółmi sprawia, że chętnie odwiedzą nas ponownie.

Gra powstała z myślą o rozgrywce jednoosobowej.

Warstwa technicznaPodobnie, jak wszystkie poprzednie odsłony cyklu, Animal Crossing: Pocket Camp stworzone zostało w przyjemnej dla oka stylistyce. Autorzy oparli je na w pełni trójwymiarowym silniku, a całość dopasowana została do tego, by w pełni wspierać ekrany dotykowe. W porównaniu do poprzednich części cyklu uproszczeniu uległ zatem interfejs, mający na celu zapewnić jeszcze większą intuicyjność.

Gra do swojego poprawnego działania wymaga stałego połączenia z Internetem.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 07 listopada 2017.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Animal Crossing: Pocket Camp

  • Platformy: iOSAND
  • Gatunek: Symulator
  • Producenci: Nintendo
  • Wydawcy: Nintendo
  • Perspektywa: Widok izometryczny
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 30 listopada 2017 iOSAND

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
AND
iOS