Anna's Quest - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#
Opis gry
Anna's Quest to stworzona przez niemieckie studio Daedalic Entertainment, specjalizujące się w tego właśnie typu produkcjach, gra przygodowa typu point & click, powstała w kooperacji z australijskim deweloperem Danem Kramsem. Jej struktura oraz warstwa fabularna przypominają bajkową opowieść.

Fabuła gryW niej poznajemy losy małej acz odważnej dziewczynki o imieniu Anna, która żyje w spokoju w lesie razem ze swoim dziadkiem. Jej beztroskie życie zmienia się, gdy opiekuna dopada tajemnicza choroba - bohaterka decyduje się wyruszyć w podróż, by znaleźć na nią lekarstwo. Świat, który zamieszkuje Anna okazuje się bardziej brutalny niż myślała - ledwie bowiem dziewczynka rozpoczyna swoją wyprawę, a już zostaje porwana przez okrutną wiedźmę Windfriede, która dokonuje na niej pewnego testu.

Eksperyment czarownicy okazuje się sukcesem, a w jego wyniku Anna pozyskuje moce telekinetyczne. W swoim więzieniu poznaje Teda - sympatycznego chłopaka, który padł ofiarą innego zaklęcia i został zamieniony w pluszowego misia. Razem z nim udaje jej się uciec z celi - to jednak dopiero początek jej wyprawy. Pamiętajmy bowiem, że przyświeca jej szczytny cel, a świat, który przyjdzie jej zwiedzić obfituje w miejsca i istoty rodem z baśni braci Grimm.

Rozgrywka i technikaliaAnna's Quest jest klasyczną przedstawicielką gatunku point & click, co sprawia, że rozgrywka w niej polega na zwiedzaniu kolejnych lokacji, rozmawianiu z barwnymi postaciami oraz zbieraniu przedmiotów i używaniu ich na interaktywnych obiektach. Produkcja została stworzona w charakterystycznej dla niemieckiego dewelopera kreskówkowej oprawie graficznej, która razem z udźwiękowieniem nadaje całości baśniowego klimatu. Całość oferuje potężną dawkę czarnego humoru, który powinien trafić do ludzi w niemal każdym wieku.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 13 sierpnia 2014.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych
Gra

Anna's Quest

Wydania gry

już wydane
02 lipca 2015 MacPC