Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Assassin's Creed Odyssey jest kolejną odsłoną niezwykle popularnej serii gier akcji, tworzonej przez studio Ubisoft Quebec. Trafiła na łamy komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i PlayStation 4, a swoimi założeniami kontynuuje wszystko to, co zapoczątkowane było w poprzedniej - bardzo udanej zresztą - odsłonie, Origins.

Oficjalnej zapowiedzi gra doczekała się na łamach targów E3 2018, choć już wcześniej do sieci (nieoficjalną drogą) trafiło mnóstwo informacji na jej temat.

Fabuła gryAkcja gry została osadzona w Starożytnej Grecji w okresie wojny peloponeskiej (pomiędzy 431 a 404 rokiem przed naszą erą). Poznajemy tutaj postać Kassandry albo Alexiosa (w zależności od naszego wyboru), którzy pochodzą ze Sparty. Oboje zostali wychowani na wojowników, jednak zostali skazani przez swoją rodzinę na pewną śmierć (zgodnie ze zwyczajem panującym w Sparcie - tylko najsilniejsi przetrwają. Historia rozpoczyna się od fragmentów dziecięcych, by potem przeskoczyć w przyszłość i dać nam dostęp do całego świata, którego po części sami stajemy się kreatorami.

Mechanika rozgrywkiPodobnie, jak każda poprzednia odsłona serii, Assassin's Creed Odyssey jest dynamiczną grą akcji, w której rozgrywka została zaprezentowana zza pleców głównego bohatera (lub bohaterki). Autorzy postanowili kontynuować tutaj skłanianie się ku gatunkowi RPG - powraca zatem system rozwoju postaci za pośrednictwem wykupywania różnorakich umiejętności, a moduł ekwipunku zostaje ulepszony w taki sposób, by każdy jego element można było personalizować, nie tylko pod względem wyglądu. Kolejnym krokiem w stronę nowego gatunku jest możliwość podejmowania decyzji - dialogi w wielu miejscach zmuszają nas do wybrania jednej z kilku opcji,a nasze wybory pozwolą zmieniać otaczający nas świat. Osoby zaczną darzyć nas określonymi uczuciami, a prawie zawsze ważne decyzje będą prowadziły do konsekwencji, pozytywnych lub negatywnych.

W grze powraca opcja żeglugi, którą polubili wielbiciele czwartej odsłony cyklu. Podróżując po morzu Egejskim jesteśmy w stanie odnajdywać skarby czy też... nieprzyjaźnie do nas nastawione osoby. Musimy zatem zadbać nie tylko o rodzaj i wygląd naszego statku, ale i o odpowiednie jego wyposażenie, by w razie potrzeby mieć się czym bronić. Nieodzowne okazuje się pozyskanie odpowiednio doświadczonej załogi, której każdy członek dysponuje swoimi własnymi umiejętnościami.

Ważnym elementem zabawy jest oczywiście walka, która do złudzenia przypomina tą zastosowaną w Origins. Autorzy zadbali jednak o to, by była jeszcze płynniejsza i sprawiała więcej satysfakcji, jeszcze bardziej zwracając uwagę na odpowiedni dobór broni i uzbrojenia.

Warstwa technicznaPodobnie, jak poprzednia odsłona serii, Odyssey do swojego działania wykorzystuje silnik AnvilNext w jego najnowszej wersji. Gra stara się utrzymać klimat Starożytnej Grecji, znany między innym z filmu „Troja”, prezentując oprawę graficzną przesyconą jasnymi barwami oraz lokacje, na które niemal zawsze obficie padają promienie słoneczne.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 12 czerwca 2018.
PlayStation 4
PS4 Pro Enhancedobsługa gry zdalnejfunkcja wibracji DualShock 4 • HD 720p/1080i/1080p • 50 GB wymaganego miejsca na dysku
Xbox One
4K Ultra HDDolby Atmoswsparcie dla HDR (High Dynamic Range)

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak danych
Najświeższe informacje
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 SP1/8.1/10 (64-bitowe)
  • Procesor: Intel Core i5-2400 3,1 GHz, AMD FX 6300 3,8 GHz lub Ryzen 3 1200
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 lub Radeon R9 285 (2 GB)
  • Miejsce na dysku: 46 GB

Zalecana konfiguracja

  • System operacyjny: Windows 7 SP1/8.1/10 (64-bitowe)
  • Procesor: Intel Core i7-3770 3,5 GHz, AMD FX-8350 4 GHz lub Ryzen 5 1400
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 (4 GB) lub Radeon R9 290X (4 GB)
  • Miejsce na dysku: 46 GB
Gra

Assassin's Creed: Odyssey

Wydania gry

już wydane
# 05 października 2018 PCPS4XO
# 05 października 2018 PCPS4XO

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
XO
PS4