Gamedile.pl

#

Attack on Titan 2

PS4XOSwitch
Znana także jako A.O.T. 2.
Opis gry
Attack on Titan 2, w Europie zwane A.O.T. 2, to bezpośrednia kontynuacja wydanego w 2016 roku tytułu, który bazował na mandze i anime. Jej stworzenia po raz kolejny podjęło się studio Omega Force, znane przede wszystkim ze swoich slasherów (w tym serii Dynasty Warriors). Takim jest zresztą również opisywana produkcja.

Fabuła gryOpowiadana w grze historia jest znacznie rozleglejsza, niż ta przedstawiona w pierwszej odsłonie serii i skupia się na wydarzeniach do drugiego sezonu anime (włącznie z nim). Autorzy postanowili nie wprowadzać do całości nowych postaci i elementów, które nie mogłyby być kojarzone z pierwowzorem.

Mechanika rozgrywkiW grze wcielamy się w jedną z trzydziestu różnych postaci, bądź też tworzymy swoją własną, by rozwijać ją w trakcie zabawy. Każda z postaci związana jest z wątkiem fabularnym, który możemy dodatkowo zgłębić, a który występuje obok głównej linii fabularnej. Całość pozostała dynamiczną trzecioosobową grą akcji, której głównym elementem jest walka z potężnymi Tytanami. Ta wciąż odbywa się przede wszystkim w powietrzu, a wybrany przez nas bohater dysponuje urządzeniem Three Dimensional Maneuver Gear, który umożliwia mu swobodne poruszanie się w przestworzach.

Z uwagi na fakt, że w grze korzystamy z dwóch postaci jednocześnie (głównej oraz tak zwanego Zwiadowcy), bardzo ważnym elementem stało się zacieśnianie więzi między nimi. To daje dostęp do dodatkowych opcji, pozwalając na przykład na dokładniejszą analizę przeciwnika przez Zwiadowcę.

Rozbudowie uległ system Town Life - podobnie, jak w poprzedniej części, między walkami odwiedzamy osadę ludzką. Tutaj możemy zadbać o dodatkowy trening, zacieśnianie relacji z innymi postaciami czy też podejmowanie się wykonywania zadań pobocznych.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-4 graczy, kooperacja, multiplayer
Gra

Attack on Titan 2

  • Platformy: PS4XOSwitch
  • Gatunek: Gra akcji» Hack & slash
  • Producenci: Omega Force
  • Wydawcy: Koei Tecmo
  • Tematy Anime, Fantasy, Science fiction
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 20 marca 2018 PS4XOSwitch
# 20 marca 2018 PS4XOSwitch