Battlefield: Bad Company 2 - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

Opis gry
Battlefield: Bad Company 2 to druga odsłona niezwykle ciepło przyjętego spin-offa bijącej rekordy popularności serii gier wojennych Battlefield. Jej przygotowaniem zajęło się utytułowane DICE, będące oddziałem koncernu Electronic Arts i tworzące tę serię już od początku jej istnienia. Sequel wprowadza ze sobą sporo zmian i nowości, jednocześnie zachowując główne założenia swojego pierwowzoru. Podobnie, jak on trafiła na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Z uwagi na popularność, autorzy postanowili wypuścić ją również na komputerach osobistych.

Fabuła gryZaprezentowana w grze historia po raz kolejny przybliża nam losy sławnej drużyny B Company („Bad Company”) i przenosi nas do czasów współczesnych, prezentując jednak fikcyjny konflikt pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją. Tym razem to Rosja prowadzi ofensywę, atakując przez Alaskę - dlatego właśnie akcja w dużej części ma miejsce na zachodnich wybrzeżach obu Ameryk.

Opowieść rozpoczyna się w 1944 roku, w czasie ta zwanej Operacji Aurora, kiedy to składająca się z kilku amerykańskich żołnierzy drużyna postanowiła zinfiltrować japońską bazę marynarki wojennej, by uratować z niej porwanego japońskiego naukowca twierdzącego, że posiada informacje na temat potężnej broni, jaką jego strona konfliktu przygotowuje. Potem jesteśmy świadkami przeniesienia wydarzeń do czasów rzeczywistych.

Mechanika rozgrywkiZabawa w Battlefield: Bad Company 2 w dużym stopniu nie odbiega od tego, co zostało pokazane w pierwowzorze - obserwujemy ją z perspektywy pierwszej osoby. Całość jest - naturalnie rzecz biorąc - bardzo dynamiczna i sprowadza się do walki w czystej postaci. Możemy w niej korzystać z różnego rodzaju pojazdów, nadających rozgrywce jeszcze większej ilości dynamizmu. Korzystamy tutaj z bogatego arsenału broni, a każda z misji kampanii dla pojedynczego gracza zmusza nas naturalnie do zrealizowanie wytyczonego przez autorów celu.

Gra rozwija swoje skrzydła w trybie rozgrywki wieloosobowej, gdzie bawić się może nawet 24 graczy na tej samej mapie (w przypadku PC liczba ta wzrasta do 32). Multiplayer oferuje dostęp do 15 pojazdów, 46 różnych broni, masy gadżetów oraz 4 różnych klas postaci. Nadal mamy tu do czynienia z walkami drużynowymi, a drużyna stanowi właśnie element centralny rozgrywki.

Multiplayer został podzielony na cztery podstawowe tryby, w którym znajdzie się miejsce na drużynowy Deathmatch, czy też znany graczom doskonale Conquest, w którym drużyny będą musieli walczyć o posiadanie flagi. Naturalnie rzecz biorąc, jak to w całej serii było, wraz z rozgrywaniem potyczek i dokonywaniem kolejnych zabójstw, zdobywamy punkty doświadczenia, które pozwalają nam piąć się wyżej w rankingu i zdobywać kolejne rangi wojenne.

Warstwa technicznaGra została oparta na silniku Frostbite, wraz z integrowanym systemem Destruction 2.0, który daje nam możliwość zniszczenia niemal każdego elementu otoczenia. W przeciwieństwie do poprzedniej części, tutaj budynki mogą być niszczone całkowicie, bez pozostawiania żadnego elementu po sobie. Daje to wiele możliwości - aby dostać się do chowającego się za osłoną wroga możemy po prostu zniszczyć tę osłonę czy też zrobić w niej dziurę. Oprawa dźwiękowa produkcji została skomponowana przez Mikaela Karlssona, autora soundtracku również do pierwszej części spin-offa. Została wydana osobno 2 lutego 2010 roku.

Wersja mobilna6 października 2010 roku zapowiedziana została wersja mobilna gry, która zadebiutowała niedługo potem na łamach iTunes. Oferuje ona wyłącznie kampanię dla pojedynczego gracza, rozkładającą się na 14 osobnych poziomów. Daje również możliwość gry wieloosobowej dla nawet 10 graczy jednocześnie. Cztery lata później gra przestała jednak istnieć właśnie w tej wersji - wydawca zdecydował się na jej usunięcie ze sklepu.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 21 stycznia 2017.
PlayStation 3
funkcja wibracji DualShock 3funkcje sieciowe • HD 720p • 601 MB wymaganego miejsca na dysku

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
2-24 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Wymagania sprzętowe wersji na PC

Minimalna konfiguracja

 • System operacyjny: Windows XP
 • Procesor: Core 2 Duo @ 2.0GHz
 • Pamięć: 2 GB
 • Karta graficzna: 256 MB Video Card (GeForce 7800 GT / ATI X1900)
 • Miejsce na dysku: 15 GB

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows Vista / Windows 7
 • Procesor: Intel Core 2 Quad
 • Pamięć: 2 GB RAM
 • Karta graficzna: 512 MB Video Card (GeForce GTX 260/ ATI Radeon 4870)
 • Miejsce na dysku: 15 GB
Gra

Battlefield: Bad Company 2

 • Platformy: PC360PS3
 • Gatunek: Strzelanka» FPP
 • Producenci: EA DICE
 • Wydawcy: # Electronic Arts# Electronic Arts Polska
 • Tematy Współczesne konflikty
 • Wsparcie dla: Kompatybilność wsteczna
 • Perspektywa: Pierwszoosobowa (FPP)
 • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 02 marca 2010 PC360PS3
# 05 marca 2010 PC360PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PC
360
PS3