Gamedile.pl

#
Opis gry
Gra będąca kontynuacją popularnej serii FPS-ów, ekskluzywnie wydawanych na platformach sprzętowych firmy Sony. Fabuła gry ma związek z wydarzeniami znanymi z poprzednich odsłon. Pomimo tego, iż Imperator Visari, bezwzględny dyktator planety Helghast, zginą z rąk Seva i Rico, wojna jest daleko od wygranej. Helghast przemieniło się w świat politycznych intryg, konfliktów wewnętrznych i morderstw. W związku z tym ISA (do której należą główni bohaterowie) jest zmuszona walczyć nie o wygranie wojny, lecz o przetrwanie tej już przegranej.

Killzone 3 to gra wykonana z iście Hollywoodzkim rozmachem - oferuje o wiele większe i bardziej rozwinięte środowisko i bardziej urozmaicone tereny. W czasie naszej przygody odwiedzimy między innymi arktyczne pustynie czy obce dżungle. Każdy poziom, jak zapewniają autorzy, jest nawet dziesięć razy większy od tych z poprzedniej odsłony produkcji. Na potrzeby gry został przerobiony silnik gry, umożliwiając teraz szybsze ładowanie tekstur, co ma zapewnić niezwykle płynną grę.

Gra oferuje zupełnie nowy system walki wręcz z niezliczoną ilością nowych ataków. Gracz po raz kolejny ma do dyspozycji potężny arsenał zaawansowanych broni, w skład którego wchodzą między innymi wyrzutnie rakiet i karabiny snajperskie. W grze tej zmianie i ulepszeniu (w stosunku do poprzedniej części) uległo praktycznie wszystko - dodane zostały zupełnie nowe rasy przeciwników, z którymi przyjdzie nam walczyć, a moduł sterowania pojazdami został w znacznym stopniu ulepszony.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 06 kwietnia 2011.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, rywalizacja, single player, split screen
2-24 graczy, kooperacja, rywalizacja, multiplayer
Gra

Killzone 3

Wydania gry

już wydane
# 22 lutego 2011 PS3
# 23 lutego 2011 PS3

Wersje językowe

PlatformaPL dubbingPL NapisyAngielska
PS3