Gamedile.pl

#
Opis gry
Ben 10 Ultimate Alien Cosmic Destruction jest przeznaczoną przede wszystkim dla dzieci dynamiczną zręcznościówką, bazującą na popularnym serialu animowanym „Ben 10”, emitowanym również i w Polsce na łamach stacji Cartoon network. Stworzenia całości podjęło się Papaya Studio, a gra finalnie trafiła na łamy większości wiodących (w momencie premiery) konsol stacjonarnych i przenośnych.

Fabuła gryWarstwa fabularna tytułu prezentuje nam losy szesnastoletniego chłopaka Bena Tennysona, który dysponuje zegarkiem umożliwiającym mu przyjmowanie postaci przybyszów z innego świata. Tym razem młodzieniec trafia na trop tajemniczego artefaktu, o którym krążą plotki, że jako jedyny jest w stanie ocalić ludzkość przed destrukcją.

Mechanika rozgrywkiMechaniki rządzące grą Ben 10 Ultimate Alien Cosmic Destruction nie należą do najbardziej skomplikowanych, co czyni grę przyjazną dzieciom. Korzystając z możliwości przemiany w jednego z kilku kosmitów, wykorzystujemy ich unikalne umiejętności do walki z wrogo do nas nastawionymi przybyszami z innej galaktyki. To właśnie walka gra tutaj pierwsze skrzypce, choć w grze znajduje się też wiele elementów logicznych w postaci prostych łamigłówek.

Całość powstała wyłącznie z myślą o pojedynczym graczu.

Warstwa technicznaBen 10 Ultimate Alien Cosmic Destruction zostało wykonane na bazie autorskiego trójwymiarowego silnika, którego zadaniem było jak największe upodobnienie gry do jej serialowego pierwowzoru. Każda z postaci przemawia tu swoim własnym głosem - twórcom udało się zatrudnić aktorów, którzy dubbingowali wybrane postaci w oryginale.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 25 marca 2018.

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1 gracz, single player
brak trybu sieciowego
Gra

Ben 10 Ultimate Alien: Cosmic Destruction

  • Platformy: PS2PSPNDS360PS3Wii
  • Gatunek: Zręcznościowa
  • Producenci: Papaya Studio
  • Wydawcy: D3 Publisher
  • Perspektywa: Trzecioosobowa (TPP)
  • Prezentacja: 3D

Wydania gry

już wydane
# 05 października 2010 PS2PSPNDS360PS3Wii