Eragon - gry, minigry, opisy gier, darmowe gry, solucje do gier, poradniki do gier
Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

Eragon

PCGBAPS2PSPNDSXBX360
Opis gry

Informacje ogólnePrzygodowa gra akcji stworzona na podstawie filmu Eragon (2006) z Edem Speleersem, Jeremym Ironsem oraz Johnem Malkovichem. Produkcja kinowa była z kolei oparta na motywach powieści o tym samym tytule autorstwa Chritophera Paoliniego. Wersję przeznaczoną na komputery osobiste i konsole PS2, PS3, Xbox oraz Xbox 360 przygotowało studio Stormfront, a zespół z Amaze Entertainment zajął się edycją dla Game Boy Advance, Nintendo DS, PlayStation Portable. W planach było również wydanie Eragona na GameCube, z czego ostatecznie zrezygnowano.

Fabuła gryHistoria toczy się w krainie fantasy Alagaësii, którą rządzi tyran i były Smoczy Jeździeć Galbatorix. My zaś wcielamy się w rolę 15-letniego syna farmera, Eragona. Podczas polowania w niebezpiecznych górach zwanych Kośćcem odnajduje on niebieski kamień niewiadomego pochodzenia. Wykluwa się z niego smok, rasa niezwykle rzadka, a wręcz uznana za wymarłą. Pisklę nazywa Saphirą, zaprzyjaźnia się z nią i zaczyna jej szkolenie. Spokój przerywają jednak okrutni Ra'Zacowie, którzy na polecenie króla poszukują niebieskiego kamienia.

Eragon, wraz ze smoczycą oraz bajarzem Bromem, zmuszeni zostają do ucieczki.

RozgrywkaTytuł jest grą TPP skupioną na akcji. Osią zabawy w Eragonie są toczone na ziemi walki, mamy możliwość stosowania combosów, trzech podstawowych zaklęć. Możemy również niekiedy wezwać Saphirę, która zaatakuje wrogów. Część z poziomów dopuszcza usadowienie się na jej grzbiecie. Etapy te mają podobną mechanikę jak bitwy na ziemi, występuje w nich jednak kilka unikalnych ataków.

Eragona charakteryzuje lokalny co-op, w którym dodatkowy gracz wciela się w towarzysza głównego bohatera, Broma lub później Murtagha.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 16 stycznia 2007.
Xbox 360
Dolby Digital • HDTV 480p/720p/1080i • 140 KB na zapis gry

Klasyfikacja PEGI

PEGI PEGI

Tryby rozgrywki

1-2 graczy, kooperacja, single player, wspólny ekran
brak trybu sieciowego
Gra

Eragon

Wydania gry

już wydane
# 14 listopada 2006 PCGBAPS2PSPNDSXBX360
# 24 listopada 2006 GBAPS2PSPNDSXBX360
# 14 grudnia 2006 PCPS2PSP