Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

BloodRayne

PCPS2XBXGCN
Opis gry
BloodRayne to jedyna w swoim rodzaju gra akcji, łącząca w sobie elementy znane przede wszystkim z małoekranowych niskobudżetowych horrorów. Wcielamy się w młodą, seksowną i jednocześnie zabójczą agentkę BloodRayne. Jest ona hybrydą wampirzycy i człowieka.

Akcja gry rozgrywa się mniej więcej w okresie II wojny światowej - Rayne zostaje zrekrutowana przez organizację Brimstone Society w celu zwalczenia wszystkich wampirów na świecie. Rozgrywka sprowadza się do wykonywania kolejnych misji dla owej organizacji. Przy okazji zgłębiania głównego wątku fabularnego gry dowiadujemy się między innymi nieco więcej na temat historii pięknej bohaterki.

Jak to bywa w grach akcji, tak i tutaj nacisk został położony na walkę. Autorzy mieli tutaj olbrzymie pole do popisu, głównie ze względu na postać głównej bohaterki. Tak oto podczas pojedynków Rayne jest w stanie posługiwać się pokaźnym arsenałem broni - oprócz najbardziej utożsamianych z nią przyczepionych do ramion ostrz jest ona wyposażona również w specjalny przyczepiony do nadgarstka harpun, który wystrzeliwuje w dowolnym kierunku. Umożliwia on przyciąganie wrogów do siebie, by następnie ich wykończyć walką w zwarciu. Ponadto bohaterka korzysta również z broni znajdowanych u zabitych przeciwników. Należą do nich pistolety, shotguny, maszynówki, a nawet wyrzutnie rakiet.

Na tym jednak możliwości związane z walką się nie kończą. Bohaterka dysponuje bowiem charakterystycznymi dla wampira umiejętnościami. Po pierwsze jest ona w stanie wykrywać położenie przeciwników za ścianami i innymi obiektami (za pomocą zapachu ich krwi) - pozwala to jej łatwiej poruszać się po świecie. Ponadto gdy kobieta zrani kogoś, wpada w szał krwi, co sprawia, iż porusza się szybciej i zadaje o wiele więcej obrażeń. Wreszcie Rayne potrafi spowolnić czas, co pozwala jej unikać pocisków i łatwiej kontrolować to, co dzieje się podczas walki.

Akcję gry obserwujemy zza pleców głównej bohaterki. Całość utrzymana jest w mrocznym klimacie, a szata graficzna stworzona została w pełnym trójwymiarze.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych

Gry podobne do BloodRayne

Gra

BloodRayne

  • Platformy: PCPS2XBXGCN
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2003 PS2XBXGCN
# 2003 PC
# 2003 PCPS2XBXGCN