Zacznij pisać nazwę gry / firmy w dowolnym języku, a podpowiemy Ci resztę!

#

BloodRayne 2

PCPS2XBX
Opis gry
BloodRayne 2 to kontynuacja popularnej gry akcji, która została wydana w 2003 roku i spotkała się z dość sporym zainteresowaniem ze strony graczy. Po raz kolejny stworzenia produkcji podjęła się firma Terminal Reality.

Fabuła gry nie ma większego związku z tą zaprezentowaną w pierwowzorze i rozgrywa się 60 lat później. Przed sześćdziesięcioma laty Rayne, podążając za śladami swojego ojca, dotarła do jednego z jego popleczników - Kagana. Mężczyzna zostaje zamordowany na krótko przed wojną - bohaterka w wyniku niefortunnego zbiegu wydarzeń zostaje o to oskarżona. Przez 60 lat ucieka przed innymi wampirami, które pragną jej śmierci. W końcu złoczyńcy postanawiają założyć swoistą organizację, którą nazywają Kultem Kagana - stawia ona sobie za cel realizację tego, czego pragnął Kagan, mianowicie zalania całego świata przedstawicielami rasy wampirów. Organizacja w końcu opracowuje substancję zwaną The Shroud - ta sprawia, iż słońce staje się nieszkodliwe dla wampirów, jednocześnie transformując w niezbyt dobry sposób środowisko naturalne. Używając wspomnianej substancji złe wampiry pragną rozpocząć nową erę, erę wampirów, w której to człowiek jest zwierzyną, a wampir myśliwym.

Po raz kolejny autorzy zaserwowali nam dynamiczną grę akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Podobnie, jak w oryginale, używamy bogatego arsenału broni (w tym harpuna i charakterystycznych ostrzy). Po raz pierwszy w historii serii autorzy wprowadzili manualne blokowanie celu, pozwalające skupić się na przeciwniku, aby następnie złapać go na hak czy zastrzelić bronią. Pozwala to atakować dowolnego przeciwnika i w łatwy sposób orientować się na polu bitwy. W BloodRayne 2 wprowadzono całą masę nowych akrobatycznych posunięć: zarówno tych możliwych do wykonania w czasie walki, jak i poza nią. Poruszając się po świecie gry Rayne może wspinać się po rurach, skakać do tyłu, zwisać i skakać ze słupów i ześlizgiwać się z barierek. W walce natomiast można dowolnie manewrować dookoła zaznaczonego przeciwnika, a nawet kończyć potyczki tzw. fatality. Ponadto zwiększono ilość zdolności wampirycznych - bohaterka może zatrzymywać i przyspieszać czas, jak również używać specjalnych umiejętności do walki.

Warstwa techniczna gry stoi na o wiele większym poziomie, oferując jeszcze bardziej szczegółowe otoczenie, jeszcze płynniejsze i ładniejsze animacje, jak również doskonałe modele postaci.
Opis gry napisał # Paweł „bold” Ryszka, ostatnia aktualizacja - 27 maja 2012.

Klasyfikacja PEGI

brak danych

Tryby rozgrywki

brak danych

Gry podobne do BloodRayne 2

Gra

BloodRayne 2

  • Platformy: PCPS2XBX
  • Gatunek: Gra akcji
  • Producenci:
  • Wydawcy:
  • Wsparcie dla:

Wydania gry

planowane
# 2006 PCXBX
# 2006 PS2
# 2005 PCPS2XBX